Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Йде зміна поколінь". Тренер збірної України з вільної боротьби оцінив виступ команди на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Муразі Мчедлідзе. REUTERS/Kai Pfaffenbach

Ексклюзивний коментар Василя Федоришина для Суспільне Спорт.

Збірна України з вільної боротьби завершила виступи на Олімпійських іграх-2024. Останнім зі змагань вибув Муразі Мчедлідзе: зазнав поразки у "бронзовому" фіналі у вазі до 97 кілограмів.

Боротьба: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
  • Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.

Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:

  • "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
  • "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
  • "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.

Чоловічу збірну України у сегменті вільної боротьби представляли три спортсмени: капітан команди Олександр Хоцянівський (125 кг), а також Василь Михайлов (86 кг) та Муразі Мчедлідзе (97 кг). У першому раунді Хоцянівський поступився Гено Патріашвілі, а потім зазнав поразки у втішних сутичках. Михайлов вибув в 1/8 фіналу та навіть не потрапив до втішних сутичок.

Натомість Мчедлідзе, який зазнав поразки у чвертьфіналі від Гіві Матчарашвілі, отримав шанс на боротьбу за "бронзу", оскільки грузин пробився до фіналу своєї вагової категорії. Після перемоги у втішній сутичці Муразі зміг потрапити у поєдинок за третє місце. Однак дебютну "бронзу" Мчедлідзе здобути не вдалось: програв 0:10 азербайджанцю Магомедхану Магомедову.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт головний тренер чоловічої збірної України з вільної боротьби Василь Федоришин підбив підсумки після виступу національної команди на Олімпійських іграх-2024, оцінив форму українських атлетів та розповів про плани на майбутнє.

  • Про результати збірної на Олімпійських іграх
"Життя циклічне: є підйоми, є падіння. Зараз, на жаль, наш вид спорту, вільна чоловіча боротьба, переживає спад. Після 2012 року не показували хороших результатів на Олімпіаді. Йде зміна поколінь. Є хороші молоді хлопці, і сподіваюся, що вони виростуть для майбутніх наших хороших результатів. Після Лондона-2012, де було "срібло", у Ріо та Токіо не було нічого. Тож можна сказати, що це наш найкращий результат за останні 12 років".
  • Про Муразі Мчедлідзе у "бронзовому" фіналі

"Муразі боровся за медаль, але суперник був об'єктивно сильнішим. Хотілося побачити бій, характер".

  • Про виступи команди на Олімпіаді-2024

"Якщо пройтися по всім хлопцям, то Василь Михайлов (86 кг) програв першу сутичку призеру Олімпійських ігор. Десь він [суперник] сильніший був, але міг [Михайлов] зачепитися: була технічна помилка, ногу забрав і два бали. Міг показати трішечки кращий результат, а суперник його, на жаль, до ["бронзового"] фіналу не протягнув. Саша Хоцянівський, капітан команди, бореться, але вже віковий і йому непросто, функціональні можливості досить інші. З маленького позитиву — маємо трьох учасників Олімпійських ігор, це маленький крок вперед".

Василь Михайлов (справа) на Олімпійських іграх-2024. REUTERS/Kim Kyung-Hoon
  • Про плани на майбутнє

"Лос-Анджелес? Я б так далеко не заглядав. Все може бути. Гадаю, що вони [Мчедлілзе та Михайлов] самі вирішать, як їм рухатися далі. У нас гарна молодь, яка, думаю, буде рухатися вперед. Наші хлопці ухвалять рішення зі своїми особистими тренерами як їм бути далі".