Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Дуже кайфово". Олег Дорощук емоційно розповів про виступ у фіналі стрибків у висоту дебютної Олімпіади

Ексклюзивно
Олег Дорощук — шостий у фіналі Олімпіади-2024 в стрибках у висоту. REUTERS/Alina Smutko

Ексклюзивний коментар Олега Дорощука для Суспільне Спорт.

Український легкоатлет Олег Дорощук став шостим у фіналі стрибків у висоту на Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Українець стрибнув особистий рекорд – взяв планку 2.31 метра.

Легка атлетика: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у легкій атлетиці на кожній Олімпіаді.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (2 "золото", 3 "срібло", 13 "бронза"). За кількістю медалей легка атлетика ділить перше місце з боротьбою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у легкій атлетиці на всіх попередніх Олімпіадах. В Афінах-2004 та Лондоні-2012 виграла по чотири нагороди.
  • За всю історію виступів на Олімпіадах з легкої атлетики в України — два чемпіони: Інесса Кравець та Наталія Добринська.

Усі медалі України у легкій атлетиці на Олімпіадах:

  • "золото": Інесса Кравець (потрійний стрибок) — Атланта-1996; Наталія Добринська (семиборство) — Пекін-2008;
  • "срібло": Олена Красовська (біг на 100 м з/б) — Афіни-2004; Ірина Ліщинська (біг на 1500 м), Олена Антонова (метання диска) — обидві Пекін-2008;
  • "бронза": Олександр Багач (штовхання ядра), Олександр Крикун (метання молота), Інга Бабакова (стрибки у висоту) — всі Атланта-1996; Роман Щуренко (стрибки у довжину), Олена Говорова (потрійний стрибок) — обидва Сідней-2000; Тетяна Терещук-Антіпова (біг на 400 м з/б), Вікторія Стьопіна (стрибки у висоту) — обидва Афіни-2004; Наталія Тобіас (біг на 1500 м) — Пекін-2008; Ольга Саладуха (потрійний стрибок), Олеся Повх, Христина Стуй, Марія Рємєнь, Єлизавета Бризгіна (естафета 4х100 м), Юлія Баралей, Аліна Логвиненко, Юлія Олішевська, Дарина Приступа, Наталія Пигида, Ольга Земляк, Ганна Тітімець, Ганна Ярощук (естафета 4х400 м) — всі Лондон-2012; Богдан Бондаренко (стрибки у висоту) — Ріо-2016, Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) — Токіо-2020.

23-річний спортсмен дебютував на Олімпійських іграх-2024. На своїх перших Іграх Дорощук став єдиним українцем, що кваліфікувався до фіналу зі стрибків у висоту серед чоловіків – пройшов у фінал, підкоривши висоту 2.24 метра.

У фіналі українському легкоатлету вдалось покращити результат. Дорощук з другої спроби взяв позначку 2.27 м, що не підкорилась йому у кваліфікації. А пізніше стрибун у висоту встановив особистий рекорд: використав дві спроби та підкорив планку висотою 2.31 метра. З цим результатом українець став шостим у фіналі Олімпіади-2024.

Олег Дорощук в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт поділився емоціями після дебютного фіналу Олімпійських ігор, встановлення особистого рекорду та плани на наступні старти у сезоні.

Окремо Дорощук звернув увагу на розв'язку у фіналі стрибків у висоту. Два атлети, Геміш Керр та Шелбі Маківон закінчили змагання з однаковим результатом і визначили переможця через перестрибування на нижчих висотах — ним у підсумку виявився новозеландець.

  • Про емоції після фіналу Олімпіади у стрибках у висоту
"Дуже кайфово. Поставив особистий рекорд. Спершу якось так стрибалося, а так, взагалі за відчуттями — кайф. Найкрутіші змагання, на яких був, виступав. Запам'ятається все".
  • Про встановлення особистого рекорду

"Коли взяв 2.27 м, то відчув, що ось зараз за технікою все склалося чудово, я влучив дуже класно, вилетів, але п'яткою чіпляю. І тоді розумію, що відчув цей стрибок, хоч і було близенько. А потім розстрибався, зрозумів, що можна [брати особистий рекорд]. Але й 2.34 м можна було брати, мабуть, трохи розслабився".

  • Про боротьбу за "золото" між Гемішем Керром та Шелбі Маківеном
"Це був дуже цікавий фінал. Вони ще 40 хвилин вирішували, хто буде першим. За кого більше вболівав? За Геміша [Керра], він мені більше імпонує. Ми з ним навіть чимось схожі: два високі по сектору ходимо, емоцій сильних не показуємо".
Геміш Керр став чемпіоном Олімпійських ігор-2024. REUTERS/Kai Pfaffenbach

  • Про хворобу чемпіона Токіо-2020 Джанмарко Тамбері

"Історія з Тамбері? Якщо чесно, щоб прям вірити... Коли виконували пробні стрибки, то він нормально стрибав, 2.25 м намагався — стрибнув, не знаю точно. Але прийшов у колрум перемотаний, пластирі, бинти — я не знаю. Його шоу, він у ньому актор, йому класно. Може й бути так [травма], бо він не показав свій класний результат".

  • Про ставлення до розділення олімпійського "золота"
"Чи поділився б з кимось олімпійським "золотом", якби була така ситуація? З Баршимом так, він мені імпонує. Він "батя" висоти, стільки роки в цій грі, і як він це робить... Він мені як спортсмен подобається. З кимось іншим — ні. А Баршим гідний цього".
  • Про ціль на оновлення особистого рекорду

"Коли чекати 2.33 м? У мене є ще старти цього сезону. Мені здається, що я відчуваю стрибок. У Львові [на чемпіонаті України] і до цього не відчував, а тут відчував ці змагання, кожну хвилину, і кайфово. І стрибок відчув, це надає впевненості щодо того, що я щось роблю".