Шлях українця в боротьбі тривав з 2000 року.
Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк офіційно завершив спортивну кар'єру перемогою в "бронзовому" фіналі Олімпійських ігор-2024.
Здолавши поляка Аркадіуша Кулинича у поєдинку четверга, 8 серпня, Беленюк символічним жестом підтвердив завершення виступів на професійному рівні: зняв борцівки і залишив їх у центрі рингу.
Востаннє Беленюк покидав мати під огошення диктора, який перерахував досягнення титулованого борця. Символічний останній кидок Беленюка після виконання Жаном гопака провів тренер Мурад Саргсян.
"Зараз — якщо й будуть [сльози], то сльози щастя, як і минулого разу. Буду сумувати за боротьбою, точно буду в спорті, буду підтримувати свою фізичну силу", — розповів Беленюк в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт після медального поєдинку.
"У мене з'явилося нові хобі: настільний теніс, я його полюбляю. Думаю, що буду більше часу приділяти цьому виду спорту. Але інколи виходитиму на килим".
"Залишив борцівки на килимі? У мене є ще запасні".
Кар'єру Беленюк завершив, зібравши повний комплект олімпійських нагород: він також ставав срібним призером Ріо-2016, а 2021 року в Токіо приніс Україні єдину золоту медаль з усіх видів спорту.
Більше нагород за Беленюка в олімпійській історії України здобували лише фехтувальниця Ольга Харлан, плавчиня Яна Клочкова (по п'ять медалей), стрільчиня Олена Костевич та веслувальниця Інна Осипенко-Радоміська (в обох — по чотири).
Окрім олімпійських нагород, за кар'єру Беленюк зібрав п'ять медалей чемпіонатів світу (два "золота") і шість — європейської першості (три титули), а також вигравав другі Європейські ігри-2019.
Розпочавши свій шлях у боротьбі в 2000 році, Беленюк здобув медалі міжнародних форумів у 2007-му — "срібло" юнацького Євро, до якого за три роки додасть дебютний титул континентального чемпіона серед юніорів.