Olympic games paris 2024
Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

Літні Олімпійські Ігри 2024 у Парижі

"Пішло шкереберть". Тренер України з греко-римської боротьби оцінив поразку Беленюка у півфіналі Ігор-2024

Ексклюзивно
Тренер України з греко-римської боротьби проаналізував програш Беленюка у півфіналі Олімпіади-2024. AP/Eugene Hoshiko

Ексклюзивний коментар Володимира Шацьких для Суспільне Спорт.

Український борець Жан Беленюк побореться за бронзові медалі Олімпіади-2024. У півфінальному поєдинку він поступився іранцеві Алірезу Мохмадіпіані через наявність у суперника переваги технічного балу, але продовжить боротьбу за "бронзу" змагань.

Для Беленюка — це останні Ігри у кар'єрі. Жан брав участь на двох Олімпіадах (2016, 2020), з яких не їхав без нагород: "срібло" у Ріо-2016, а у Токіо-2020 він єдиний зі складу збірної України, хто став золотим призером змагань.

Боротьба: виступи України на Олімпіадах

  • Україна представлена у боротьбі на кожній Олімпіаді, у кожній – серед чоловіків, з 2004 року — серед жінок.
  • Кількість медалей України у боротьбі на Олімпіадах – 18 (4 "золото", 6 "срібло", 8 "бронза"). За кількістю медалей боротьба ділить перше місце з легкою атлетикою серед наймедальніших видів спорту для України на Олімпійських іграх.
  • Україна здобувала медалі у боротьбі на всіх попередніх Олімпіадах. В Атланті-1996, Пекіні-2008 та Токіо-2020 виграла по чотири нагороди.
  • Одразу три спортсмени є мультимедалістами Олімпіад: Ельбрус Тедеєв, Ірина Мерлені, а також Жан Беленюк, єдиний олімпійський чемпіон України на Іграх у Токіо.

Усі медалі України у боротьбі на Олімпіадах:

  • "золото": В'ячеслав Олейник (греко-римська, 90 кг) — Атланта-1996; Ельбрус Тедеєв (вільна, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг) — обидва Афіни-2004; Жан Беленюк (греко-римська, 87 кг) — Токіо-2020;
  • "срібло": Давид Салдзадзе (греко-римська, 97 кг), Євген Буслович (вільна, 58 кг) — обидва Сідней-2000; Андрій Стаднік (вільна, 66 кг) — Пекін-2008; Валерій Андрійцев (вільна, 96 кг) — Лондон-2012; Жан Беленюк (греко-римська, 85 кг) — Ріо-2016; Парвіз Насібов (греко-римська, 67 кг) — Токіо-2020;
  • "бронза": Андрій Калашников (греко-римська, 52 кг), Ельбрус Тедеєв (вільна, 62 кг), Заза Зазіров (вільна, 68 кг) — всі Атланта-1996; Армен Варданян (греко-римська, 66 кг), Ірина Мерлені (вільна, 48 кг), Тарас Данько (вільна, 84 кг) — всі Пекін-2008; Ірина Коляденко (вільна, 62 кг), Алла Черкасова (вільна, 68 кг) — обидві Токіо-2020.

Беленюк у коментарі Суспільне Спорт пояснив програш своїм недопрацюванням у плані аналізу суперника. Натомість тренер збірної України з греко-римської боротьби Володимир Шацьких ексклюзивно для Суспільне Спорт вважає розбір суперника українця достатнім, відзначивши фактор суддівства та підтримки України на турнірі.

  • Про аналіз боротьби Беленюка проти іранця Мохмадіпіані

"Не можу сказати, що якось погано розібрали іранця. Молодий, обдарований, талановитий борець. Авжеж, ми знали його коронні атаки й накат, попереджали про це Жана, і він про це знав. Але сутичка якось так пішла, що Жан і в стійці зробив дію, але трохи не вистачило, щоб наздогнати та заробити оцінку".

"Сутичка пішла шкереберть, і судді, бачив, були більше на боці іранця: Жан пресингував, нав'язував йому захвати, а він з них виходив, дуже пасивно себе поводив. За таких умов і за рахунку 3:3, зважаючи на те, що Жан у стійці атакував, і у партері мав проведену дію, мали б йому дати ще шанс на одну спробу, щоб вирішити: або він робить дію, або за останній дії [програє]. Це десь несправедливо, але я розумію, що на боці іранця була вдача".
  • Про суддівство у поєдинку

"Авжеж, у суддів свої погляди. Перед цим Парвіз переміг азербайджанця у півфіналі, може десь якась... Я так не думаю, але по ходу сутички бачив, що іранцю дають шанси, хоча Жан більше атакував і активнішим був".

  • Про підтримку українських спортсменів на трибунах Олімпіади

"Дуже приємно, що багато вболівальників з України, як вони розпалюють трибуни, і всі французи вболівають за Україну. За непростих умов представляємо країну на Олімпійських іграх. Мені дуже приємно, що враховуючи те, як порушувати питання, що взагалі могли не потрапити на Олімпійські ігри... Але я вдячний нашому керівництву, НОК, Мінмолодьспорту, функціонерам та керівникам, що боролися, і ми були представлені на святі миру, дружби та спорту. Не ми маємо пропускати Олімпійські ігри, а країни-агресори та терористи. Бо Олімпіада — це про щось світле, про дружбу та про мир".

За результатами півфіналу з греко-римської боротьби Беленюк продовжить виступи на Олімпіаді-2024 у сутичці за "бронзу". Вона відбудеться у четвер, 8 липня, у вечірню сесію змагань.