Ексклюзивний коментар Софії Лискун для Суспільне Спорт.
Українська стрибунка у воду Софія Лискун не змогла пробитись у півфінал у стрибках з 10-метрової вишки на Олімпіаді-2024. Спортсменка не подолала кваліфікацію, що відбулася у десятий змагальний день Ігор у Парижі.
Стрибки у воду: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у стрибках у воду на кожній Олімпіаді, щоразу і серед чоловіків, і серед жінок.
- Кількість медалей України у стрибках у воду на Олімпіадах – 2 (2 "бронза"). Обидві у синхронних стрибках 3-метрового трампліна: Ганна Сорокіна та Олена Жупіна (Сідней-2000), Ілля Кваша та Олексій Пригоров (Пекін-2008)
Для 22-річної стрибунки у воду Олімпійські ігри-2024 стали другими у кар'єрі. Лискун дебютувала у Токіо-2020, показавши 29-й результат. На цьогорічну Олімпіаду українка здобула ліцензію у двох дисциплінах. Разом з Ксенією Байло відібралася у синхроні стрибки у воду, де у фіналі Олімпіади-2024 дует посів сьоме місце. А також відібралась в одиночному турнірі зі стрибків з 10-метрової вишки.
Як минула кваліфікація за участі Софії Лискун?
- У кваліфікації брали участь 29 стрибунок у воду. У півфінал проходили 18 кращих спортсменок.
- Перший стрибок українка виконала на 67.20 бала, посівши проміжне шосте місце. Лідерство після першого стрибка захопила китаянка Цюань Хунчань, показавши результат у 81.00 бала.
- Другий стрибок зі коефіцієнтом складності 2.8 українка виконала на 58.80 бала. Такий результат дозволив їй відіграти дві позиції у таблиці.
- За третій стрибок українка отримала рівно на сім балів менше. Таким чином Софія Лиску опустились на 12-ту сходинку.
- За четвертий стрибок українка отримала найменшу кількість балів – показала результат 34.80 бала та втратила одразу дев'ять сходинок, випавши з топ-18. Після п'ятого стрибка Лискун не змогла покращити позицію. Виконавши стрибок зі складністю 3.0, українка набрала лише 40.50 балів.
- Таким чином за підсумком кваліфікації Лискун набрала 253.10 бала та посіла 25-те місце, не пройшовши до півфіналу.
Після кваліфікації Лискун дала ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому оцінила свій виступ, а також розповіла про те, що завадило пройти у півфінал.
- Про очікування від виступу у кваліфікації
"Думала, що зможу потрапити у півфінал, але не вийшло. Буває таке. Фінішувала 25-ю, на минулій Олімпіаді була 29-ю, потрохи рухаюся вперед (сміється). Не вийшли четвертий та п'ятий стрибки. Якби вийшов четвертий стрибок, мабуть, я б потрапила до півфіналу. Але так сталося".
- Про помилки під час стрибків
"Що пішло не так під час стрибків? У мене ще на розминці він [четвертий стрибок] не дуже виходив. Але я думала, що ось зараз все буде добре. Але не пішло. Буває таке. П'ятий [стрибок] — так само. У четвертому стрибку пішла вниз на живіт, а треба було вниз головою. Так само з п'ятим стрибком: мав бути вниз головою, а я пішла спиною".
"Ця програма була погоджена ще за декілька місяців до Олімпіади. Нічого не змінювалося, готувала ці стрибки, які й виконувала на Олімпіаді. Так, [просто виконання підвело]. Якби мені поставили не чотири бали, а шість за четвертий та п'ятий стрибок, то може теж потрапила б у півфінал. Але моя помилка коштувала мені півфіналу".
- Про вплив війни в Україні на результати
"Сезон? У нас в Україні все пішло не так ще з 2022 року. І коли ми готуємося, і нам під час сирени треба бігти до підвалу, а тобі треба стрибати з 10-метрової вишки... Десь за два тижні перед приїздом сюди заходжу на 10-метрову вишку і у нас починаються вибухи поруч із нашим районом. І що нам робити: спускаємося донизу, закінчується тренування, і лише на друге приходимо і все по-новому. Мабуть, так [проблема в тому, що тренуємося в Україні за умов вибухів]. Десь на ментальному рівні. Для мене війна вже 10 років, бо я родом з Луганська, і те, що відбувається там — люди ж просто про це не говорять. У мене там залишилися бабуся, племінниця, і я на зв'язку з ними. І коли вони мені дзвонять і кажуть, що там відбувається... Всі кажуть, що в Луганську все добре, але насправді не все добре. Іноді теж прилітає, іноді хочеться закритися і не виходити нікуди".