Спортсмен залишився незадоволеним своїм виступом у Парижі.
Український плавець Владислав Бухов завершив виступ на Олімпіаді-2024 у Парижі. Плавець не зміг подолати півфінальні змагання на дистанції 50 метрів вільним стилем.
У кваліфікації спортсмен показав 11-й час, фінішувавши четвертим у своєму запливі. У півфіналі українець повторив цей результат, залишившись поза топ-8 плавців, які пройшли до фіналу. При цьому Бухов став поки єдиним українським плавцем, який пройшов кваліфікацію на Олімпіаді-2024.
Плавання: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у плаванні на кожних Олімпійських іграх.
- Кількість медалей України у плаванні на Олімпіадах – 9 (4 "золото", 3 "срібло", 2 "бронза").
- Україна здобувала медалі у плаванні на Олімпіадах у 2000, 2004 та 2021 роках. Найуспішнішою є Олімпіада у 2000 році (чотири нагороди).
- За всю історію Україна має двох мультимедалістів: Яну Клочкову (п'ять нагород) та Михайла Романчука (дві).
- Яна Клочкова — найуспішніша українська спортсменка в історії на Олімпійських іграх, як за кількістю золотих медалей (4), так і за нагородами загалом (5).
Усі медалі України у плаванні на Олімпіадах:
- "золото": Яна Клочкова (200 м, комплексний стиль; 400 м, комплексний стиль) — Сідней-2000; Яна Клочкова (200 м, комплексний стиль; 400 м, комплексний стиль) — Афіни-2004;
- "срібло": Денис Силантьєв (200 м, батерфляй), Яна Клочкова (800 м, вільний стиль) — Сідней-2000; Михайло Романчук (1500 м, вільний стиль) — Токіо-2020;
- "бронза": Андрій Сердінов (100 м, батерфляй) — Афіни-2004; Михайло Романчук (800 м, вільний стиль) — Токіо-2020.
Владислав є чинним чемпіоном світу та бронзовим призером чемпіонату Європи на дистанції 50 метрів вільним стилем. За словами спортсмена в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт, він не задоволений виступом на вже другій для себе Олімпіаді. Порівняно з останніми Іграми у Токіо, позиція Бухова не змінилась.
"Це спорт, він такий. Все трапляється. Можеш вигравати, можеш програвати. Зараз я програв, і треба виконувати роботу над помилками. Намагатимусь, щоб такого не траплялося. Трохи смішно, що дві Олімпіади я 11-й", — сказав Владислав в ексклюзивному флешкоментарі Суспільне Спорт з Парижа.
"Чи думав, що 21.76 секунди не вистачить для фіналу? Ти ніколи не знаєш, як він закриється. Для мене це поганий результат, бо у мене особистий рекорд 21.38 секунди, і мені треба пливти до нього, а я не пливу. Треба виконувати роботу над помилками", — повторив спортсмен.
Владислав вважає, що незвична для нього арена не вплинула на результат. Плавець каже, що всі в рівних умовах, а тому немає, на що скаржитись.
"Немає різниці, яка арена. Всі в рівних умовах: що вони, що я. Арена — нормальна", — сказав плавець.
На питання щодо оцінки олімпійському циклу Владислав відповів задовільно. Спортсмен зазначив, що покращив свої показники, порівняно з минулими змаганнями, проте має над чим працювати.
"Характеристика олімпійському циклу? Дуже багато роботи. Дуже багато стрибків зі старту. Він для мене більш успішний, ніж ні. Я покращив особистий рекорд на чемпіонаті світу в Досі. Я завжди хочу більшого, але не завжди виходить", — поділився спортсмен.
На Олімпіаді-2024 у плаванні від України залишився лише один спортсмен. Михайло Романчук пливтиме кваліфікацію на 1500 метрів вільним стилем у суботу, 3 серпня.