Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

Всі 24 збірні Євро-2024 закінчать груповий етап з набраними очками. Це сталося вперше в історії в оновленому форматі

Збірна Польщі з футболу була останньою збірною, що не мала набраних очок у групі Євро. REUTERS/Bernadett Szabo

Востаннє на турнірі так закінчували групову стадію, коли кількість учасників була втричі меншою.

На чемпіонаті Європи-2024 з футболу встановлено новий рекорд: усі 24 збірні закінчать групову стадію з набраними очками. Сталося це завдяки результатам матчів у групі D.

Група D стала першою на Євро-2024, хто делегував одразу три команди у плей-оф. Крім Нідерландів та Франції, які гарантували собі вихід у наступний раунд ще після матчів у групі В, туди потрапила Австрія, причому ця збірна ще й стала переможцем групи.

Натомість саме у групі D залишалася остання команда, що не мала жодного набраного очка у груповій стадії — збірна Польщі. Поляки першими достроково гарантували собі виліт з турніру після того, як програли обидва стартові матчі на Євро.

Однак груповий раунд Польщі вдалося завершити з 1 очком. В останньому турі поляки зіграли внічию з Францією (1:1).

Що означає нічия Польщі з Францією?

  • Усі 24 збірні закінчать груповий етап з турніру щонайменше з 1 очком. Це станеться вперше в історії Євро після розширення списку учасників, яке відбулося у 2016 році.
  • Востаннє ж на Євро всі учасники закінчували груповий етап з очками ще у 1992 році. Тоді на чемпіонаті Європи грали всього вісім команд.
  • Між 1992 та 2024 роками тричі в групах Євро було дві команди, що не набрали жодного очка: у 1996-му, 2012-му та 2020 роках.

Останні рекорди Євро-2024 з футболу