Визначилися всі учасники Олімпіади-2024 з волейболу: хто подолав кваліфікацію

Чинні олімпійські чемпіони з Франції у матчі Ліги націй з Німеччиною. FIVB

По 12 збірних візьмуть участь у чоловічому та жіночому турнірах.

Визначилися всі учасники олімпійських турнірів-2024 з волейболу. Остаточний перелік Міжнародна федерація волейболу (FIVB) сформувала після закриття чоловічого світового рейтингу в понеділок, 24 червня.

По 11 команд виборювали путівки до Парижа двома шляхами: шість збірних кваліфікувалися за результатами трьох відбіркових турнірів (топ-2), ще п'ять — за місцями у світовому рейтингу. Господарі змагань із Франції напряму відбиралися на Олімпіаду.

Світовий рейтинг враховував, зокрема, і результати Ліги націй-2024. Попередній раунд чоловічого сезону завершувався в неділю, 23 червня, і мав безпосередній вплив на розподіл ліцензій.

Так, збірна Сербії виборола останню вакантну путівку з 10-го місця світового рейтингу. На 10 балів команда випередила Кубу на 12-й сходинці, яку напередодні переграла в "лобовому" матчі Ліги націй — камбек 3:2 після двох стартових партій на користь кубинців.

За принципом універсальності (кожен континент має мати щонайменше одного представника на Іграх) на Олімпіаду також відібрався Єгипет — як найкраща чоловіча команда Африки.

Хто кваліфікувався на Олімпіаду-2024 в чоловічому волейболі?

  • Господарі змагань: Франція
  • Відбіркові турніри: Німеччина, США, Польща (1-ші місця), Бразилія, Японія, Канада (2-гі)
  • Світовий рейтинг: Словенія, Італія, Аргентина, Сербія, Єгипет

Хто кваліфікувався на Олімпіаду-2024 в жіночому волейболі?

Серед жіночих збірних світовий рейтинг був закритий ще раніше — 17 червня. Він також визначав п'ять команд, які приєднаються в Парижі до топ-2 збірних відбіркових турнірів.

Зокрема, через рейтинг довелося кваліфікуватися другій топкоманді рейтингу Італії — у відборі вона фінішувала третьою в групі. Ліцензію за принципом універсальності здобула африканська топзбірна Кенія.

  • Господарки змагань: Франція
  • Відбіркові турніри: Домініканська Республіка, Туреччина, США (1-ші місця), Сербія, Бразилія, Польща (2-гі)
  • Світовий рейтинг: Італія, Китай, Японія, Нідерланди, Кенія

Коли пройдуть волейбольні турніри Олімпіади-2024?

  • Чоловіки: 27 липня — 10 серпня
  • Жінки: 28 липня — 11 серпня