Українські тенісистки отримали суперниць у кваліфікації Вімблдону-2024: результати жеребкування

Дар'я Снігур. REUTERS/Peter Cziborra

З ким українки боротимуться за вихід в основну сітку.

Українські тенісистки отримали суперниць у кваліфікації третього тенісного Грендслему 2024 року — Вімблдону. За результатом жеребкування визначили сітку змагань.

Переможниці кваліфікації пройдуть до основної сітки турніру, однак для цього їм потрібно здолати трьох опоненток. Україна гарантовано матиме шістьох представниць в основній сітці трав'яного мейджору. Зокрема три гравчині виступатимуть у статусі сіяних: Еліна Світоліна, Марта Костюк і Даяна Ястремська. Несіяними змагання розпочинатимуть Леся Цуренко, Ангеліна Калініна та Катерина Байндль.

У кваліфікації Вімблдону-2024 Україну представлять ще чотири тенісистки, при чому одна з українок отримала номер посіву перед жеребкуванням кваліфікації Вімблдону. Дар'я Снігур виявилась найрейтинговішою серед українок та виступатиме під 24-м номером посіву.

Кваліфікація Вімблдону-2024

  • Дар'я Снігур (№24 посіву)

Єдиною сіяною українською тенісисткою у кваліфікації стала 22-річна Дар'я Снігур. У першому раунді українка зіграє проти представниці Швейцарії Джил Тайхманн. Вже у другому колі кваліфікації може відбутись "українське" дербі: Снігур може натрапити Катерину Завацьку.

  • Катерина Завацька

Несіяна тенісистка, яка з оновленням рейтингу WTA повернулась в топ-200 ракеток світу, в першому раунді боротиметься за вихід в основну сітку турніру зі швейцаркою Селін Наеф (WTA №173).

  • Юлія Стародубцева

Українська гравчиня змагатиметься за вихід до півфіналу кваліфікації із дев'ятою сіяною, представницею Угорщини Анною Бондар (WTA №93). Стародубцева, яка йде 153-ю, має шанс перервати п'ятиматчеву серію перемог Бондар. У другому колі кваліфікації українка може натрапити на "нейтральну" Анастасію Тихонову або представницю Канади Керол Чжао.

  • Анастасія Соболєва

У першому колі кваліфікації Соболєва (WTA № 228) зійдеться у протистоянні з австралійкою Дестені Аявою (WTA № 193). Якщо українка пройде у півфінал кваліфікації, там може натрапити на 19-ту сіяну хорватку Яну Фетт або іншу австралійку Талію Гібсон.

Розклад матчів першого кола кваліфікації

  • Дар'я Снігур (Україна, 24) — Джил Тайхманн (Швейцарія)
  • Катаріна Завацька (Україна) — Селін Наеф (Швейцарія)
  • Юлія Стародубцева (Україна) — Анна Бондар (Угорщина, 9)
  • Анастасія Соболєва (Україна) — Дестені Аява (Австралія)

Що відомо

  • Основна частина Вімблдона-2024 стартує 1 липня. У статусі лідерки посіву турнір розпочинатиме полька Іга Швьонтек (особистий рекорд — чвертьфінал 2023 року).
  • У чоловічій кваліфікації Вімблдону від України виступають Віталій Сачко та Ілля Марченко. При цьому Сачко припинив вже виступи: програв у першому колі представницю Казахстану Міхаїлу Кукушкіну.