Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

"Гарний досвід, який з нами відбувся". На Євро-2024 зіграли п'ять футболістів зі складу України U21 з молодіжного Євро

Ексклюзивно
Михайло Мудрик та Георгій Судаков грали на молодіжному Євро-2023 за Україну U21. Getty Images/Rafal Oleksiewicz

Ще один гравець — потенційний дебютант Євро.

Збірна України з футболу виграла матч проти Словаччини наймолодшим складом на Євро-2024. Середній вік гравців склав 25 років та 259 днів — жодна збірна не виходила молодшою основою.

Одна з причин такого молодого складу збірної України — участь у поєдинку одразу чотирьох гравців, що ще у 2023 році грали на молодіжному чемпіонаті Європи за команду U21. При цьому лише Володимир Бражко дебютував за національну команду після того турніру — Анатолій Трубін, Михайло Мудрик та Георгій Судаков були залучені в матчах дорослої збірної, хоча й отримали виклик на молодіжне Євро.

Загалом на чемпіонат Європи-2024 відправилися одразу шість футболістів із заявки України U21 на Євро-2023. Не дебютував лише форвард Владислав Ванат — захисник Максим Таловєров вийшов на заміну на останні хвилини гри України проти Словаччини.

Відповідаючи на запитання Суспільне Спорт під час пресконференції, Георгій Судаков та Максим Таловєров пояснили свою участь у матчах Євро-2024 залученістю у молодіжній збірній. Захисник наголосив: лише завдяки своїй роботі зміг подолати такий шлях та дебютувати на Євро.

"Наймолодший склад на Євро-2024? Це питання більше не до нас. Нас могли бачити два роки тому в Україні U21, зараз — тут [у дорослій збірній]. Що від нас залежить — працювати на 120%, щоб бути тут та показувати, що ми гідні цього. Це наша задача. В якому статусі — це більше питання до тренера чи вболівальників", — сказав Таловєров.

А ось Георгій Судаков вважає: його гра за збірну України стала можливою і через зміни, що відбулися у клубному футболі. Зокрема більшою кількістю українських футболістів у складі його команди, "Шахтаря", а також від'їздом інших українців в іноземні чемпіонати.

"Перед Євро багато хто казав про поєднання досвіду та молоді. Попри свій чи вік партнерів по команді, це гарний досвід, який з нами відбувся: що я поїхав на молодіжне Євро, три роки тому поїхав з [дорослою] командою [на Євро-2020], хоча й не вийшов. І так вийшло, що у чемпіонаті в "Шахтарі" ми [почали] грати більше українськими футболістами. Раніше всі розуміли, чому грали більше іноземців. Це перевернуло увагу до молодих футболістів, і ми бачимо багато людей, які виїжджають та грають у топ-5 чемпіонатах".

"Це, напевно, вперше в історії, коли так багато грають у цих [топ-5] лігах. Михайло Мудрик, Віктор Циганков, Артем Довбик та Олександр Зінченко — завдяки їм прикуто увагу до більшої кількості молодих футболістів, які розвиваються і в яких вірять. І це найголовніше, бо перед тим, якщо тобі не виповнилося 25 років, на тебе не звертають увагу. Зараз же футбольний світ омолоджується: іспанець у 16-17 років [Ламін Ямал] грає на світовому рівні — не знаю, як можна у такому віці грати. І потім згадую себе, коли грав у 16 років, і мене взяли у команду U19, як я хвилювався. Напевно, нам треба звикнути до цього психологічного навантаження. Якості є у всіх футболістів, але ментально бути готовим до такого рівня — дуже складно".

Таловєров також додав: адаптуватися у збірній Україні йому допомогло й знайомство з досвідченішими футболістами, зокрема Андрієм Ярмоленком.

"Дуже важливо для нас і допомагає, коли є такі випадки, як з Андрієм Ярмоленком. Три тижні тому ми вперше побачилися, потім на наступний день жартували. Як молодий гравець, ти дуже комфортно відчуваєш себе за такої атмосфери. Вважаю, що це дуже важливо для кожного, бо допомагає працювати у комфорті".

Як виступають гравці з команди України U21 на Євро-2024

  • Анатолій Трубін: проти Словаччини (повний матч)
  • Максим Таловєров: проти Словаччини (4 хвилини на полі)
  • Володимир Бражко: проти Румунії (33 хвилини на полі) та Словаччини (85 хвилин)
  • Георгій Судаков: проти Румунії (83 хвилини на полі) та Словаччини (повний матч)
  • Михайло Мудрик: проти Румунії (повний матч) та Словаччини (85 хвилин)