Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

Роман Яремчук вийшов на чисте четверте місце серед бомбардирів збірної України усіх часів

Роман Яремчук забив переможний гол у матчі проти Словаччини в другому турі групового раунду Євро-2024. AP/Martin Meissner

Випередив чинного тренера збірної Сергія Реброва.

Роман Яремчук вийшов на чисте четверте місце в історії бомбардирів збірної України у всіх матчах: відзначився переможним голом у воротах Словаччини (2:1) в другому турі групового раунду Євро-2024.

Перед цьогорічним чемпіонатом Європи центральний нападник збірної України та іспанської "Валенсії" Роман Яремчук ділив із Сергієм Ребровим четверту сходинку в списку топбомбардирів національної команди – по 15 голів. Яремчуку для цього знадобилось на 25 ігор менше, ніж Реброву.

Гол у ворота Словаччини у другому турі дозволив Роману обійти чинного тренера. Нападник Яремчук забив свій 16-й гол за збірну України, вийшов на чисто четверте місце.

Найкращі бомбардири збірної України: топ-5

  1. Андрій Шевченко — 48 голів (111 матчів)
  2. Андрій Ярмоленко — 46 голів (119)
  3. Євген Коноплянка — 21 гол (87)
  4. Роман Яремчук — 16 голів (51)
  5. Сергій Ребров — 15 голів (75)

Як забивав Роман Яремчук за збірну України

  • 5 голів – кваліфікація на чемпіонати Європи, 4 голи – кваліфікація на чемпіонати світу, по 3 голи – фінальні частини Євро та товариські матчі; 1 гол – Ліга націй.
  • Перший гол за збірну України Яремчук забив у 2019 році – у матчі проти Сербії у відборі на Євро-2020.
  • Яремчук забив у 16-ти матчах за Україну, не оформлював жодного дублю. Лише двічі, коли він забивав, Україна програвала поєдинки. Натомість десять разів – перемагала.

Після поєдинку проти Словаччини Яремчук поділився емоціями та розповів про важливість переможного результату. Форвард також прокоментував свій гол:

"Емоції від голу? Важко сказати. Ти працюєш заради цього. Я цілий сезон терпів, пережив чимало травм, різні періоди в кар'єрі. Але я ніколи не здавався, знав, що прийде такий момент, як [проти Словаччини]. І що я буду пишатися тим, що працюю дуже багато заради них. Ніколи не потрібно здаватися, які б не були моменти — треба працювати, і Бог тобі принесе подарунок".

Яремчук має можливість збільшити кількість забитих за "синьо-жовтих". На Україну чекає ще щонайменше одна гра на Євро-2024 – матч третього туру групового раунду проти Бельгії. Поєдинок відбудеться в середу, 26 червня, і стартує о 19:00 за київським часом.