Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

УЄФА відкрила розслідування проти Хорватії і Албанії через інцидент із закликом до вбивства сербів під час гри Євро-2024

Фанати збірної Албанії на Євро-2024 з футболу. Getty Images/Sergei Mikhailichenko

Через поведінку фанів Сербія погрожувала зняттям з чемпіонату Європи.

УЄФА розпочала розслідування по справі поведінки уболівальників Хорватії та Албанії під час матчу чемпіонату Європи-2024 з футболу. Відповідну інформацію опублікували на офіційному сайті УЄФА.

Під час поєдинку другого туру між Хорватією та Албанією (2:2) від уболівальників з трибун лунали заклики до вбивства сербів. Після цього інциденту Сербія заявила, що зніметься з чемпіонату, якщо УЄФА не покарає вболівальників обох команд.

У відповідь на заяву Сербії УЄФА у четвер, 20 червня, розпочала розслідування та призначила інспектора з питань етики та дисципліни.

"Відповідно до статті 31(4) Дисциплінарного регламенту УЄФА сьогодні було призначено інспектора УЄФА з етики та дисципліни для проведення розслідування щодо потенційної расистської та/або дискримінаційної поведінки вболівальників, яка ймовірно мала місце під час чемпіонату Європи 2024 року", — зазначається у заяві організації.

Як зазначено на сайті УЄФА, асоціація також розпочала розслідування щодо "ймовірної неадекватної поведінки" футболіста збірної Албанії Мірлінда Даку. Після нічиї з хорватами він провокував трибуни на скандування дискримінаційних закликів на адресу Північної Македонії.

Це – не перший випадок проведення розслідування на чемпіонаті Європи-2024. Раніше УЄФА відсторонив до кінця Євро косоварського журналіста Арлінда Садіку, який у матчі Сербія — Англія демонстрував сербським фанам жест з орлом, зображеним на державному прапорі Албанії.

Також Сербія та Албанія отримали штрафні санкції у розмірі 10 тисяч євро за демонстрацію "провокативних меседжів, що не пасують спортивному заходу".

Окрім цього від початку турніру Федерація футболу Сербії була оштрафована на 4.5 тисячі євро за те, що фани кидали сторонні предмети на поле в матчі першого туру з Англією (0:1). Албанію також оштрафували за подібну поведінку фанатів під час матчу з Італією (2:1), однак на 12.3 тисяч євро.

Що відомо?

  • Збірні Сербії, Албанії та Хорватії до завершення групового раунду мають провести ще по одному матчу.
  • За підсумками першого туру Сербія посідає четверте місце групи С з одним очком. В групі В Албанія та Хорватія також мають по одному очку, однак Албанія посідає третю сходинку та випереджає найближчого переслідувача завдяки кращій різниці м'ячів.