"Нейтральний" велосипедист Власов відмовився від участі в Олімпійських іграх-2024 попри допуск від МОК

Російський велогонщик Олександр Власов. Getty Images/Luc Claessen

Один із допущених спортсменів знявся з Ігор-2024.

"Нейтральний" велосипедист Олександр Власов відмовився від участі в Олімпійських іграх-2024 після отримання відповідного допуску від Міжнародного олімпійського комітету. Про це повідомило видання Inside the Games з посиланням на президента Федерації велоспорту Росії Вʼячеслав Єкімов.

Напередодні МОК назвав перших "нейтральних" атлетів, які отримали право змагатися на літній Олімпіаді у Парижі. Однією з вимог для допуску до Ігор-2024 була непідтримка повномасштабного вторгнення до України.

За результатами перших результатів перевірку пройшли 25 "нейтральних" спортсменів, з яких 14 мають громадянство Росії. Серед них був і Власов — один з трьох російських велосипедистів, яким МОК надав дозвіл виступити на Іграх у Парижі.

Попри отриманий допуск від МОК, Власов самостійно відмовився від участі в Олімпіаді-2024. 28-річний велогонщик пояснив таке рішення "насиченим графіком". За два тижні до олімпійського старту він їхатиме Тур де Франс, де працюватиме на одного з головних фаворитів багатоденки, словенця Пріможа Роглича.

Окрім цього у Федерації велоспорту Росії заявили, що Власову не підходить профіль траси в Парижі.

Власов — не перший "нейтральний" спортсмен, який відмовився від участі на Іграх у Парижі. Третя ракетка світу Аріна Сабалєнка також пояснювала відмову від участі на Олімпіаді-2024 через "насичений графік".

Що відомо?

  • Початок літньої Олімпіади-2024 офіційно заплановано на 26 липня. У церемонії відкриття змагань росіяни та білорусі участі не братимуть.
  • Нагороди, здобуті "нейтральними" атлетами, не будуть враховані до загального медального заліку Олімпіади-2024.
  • "Синьо-жовті" мають три ліцензії у шосейному велоспорті, зокрема в обох жіночих дисциплінах — одна представниця в груповій гонці та "розділці".
  • У чоловічих змаганнях Україна відібралася до групової гонки, але не має представника у перегонах із роздільним стартом.