"Боксерам важливо бути «чистими»". Раян Гарсія дискваліфікований на один рік після виявлення допінгу

Раян Гарсія та Девін Гейні під час бою. AP/Frank Franklin II

Девін Гейні залишився непереможеним боксером.

Американського боксера Раяна Гарсію дискваліфікували на один рік через провалений допінг-тест. Про це повідомило видання ESPN.

20 квітня Гарсія завдав першої поразки у професійній кар'єрі Девіну Гейні, чемпіону WBC у першій напівсередній вазі. Бій мав бути титульним, але Гарсія провалив зважування перед поєдинком і втратив шанс здобути пояс. Також на початку травня стало відомо, що Гарсія провалив допінг-тест: в аналізах виявили заборонену речовину остарин.

Внаслідок позитивного тесту на допінг, Гарсію дискваліфікували на один рік від боксерської діяльності, починаючи з дати бою Гарсія – Гейні. Також це означає, що результат поєдинку анульовано і володар поясу WBC лишився номінально непереможеним.

Гейні прокоментував анулювання результату бою з Гарсією. Та наголосив, що задоволений справедливим вироком проти його суперника.

"Хочу подякувати комісії та фанатам, які підтримували мене протягом усього цього процесу. Факти є факти, і я не був в рівних умовах [з Гарсією]. Щасливий, що зміг отримати справедливість за те, що сталося. Це все частина моєї історії, і це лише зробить мене кращим. Я хочу насолоджуватися цим часом з моєю сім'єю та друзями і подивитись, що буде далі", – цитує Гейні ESPN.

"Я – «чистий» спортсмен, а бокс — це жорстокий вид спорту, де один бій може буквально змінити твоє життя. Я вважаю, що боксерам важливо бути «чистими», і я хочу стати захисником спортсменів через свій досвід у цій ситуації".

Також NYSAC Асоціація округів штату Нью-Йорк, регулює професійні спортивні питання.повідомила, що Гарсія має повернути призові у розмірі 1.2 мільйона доларів та виплатити штраф у розмірі 10 тисяч доларів. Боксер узгодив з комісією прийняття покарання та уникне слухання.

Термін дискваліфікації Гарсії завершиться 20 квітня 2025 року за умови, що його в його аналізах не буде виявлено заборонених речовин.

Що відомо?

  • За кар'єру Раян Гарсія програв лише один з 25 поєдинків — нокаутом непереможеному чемпіонові світу в трьох вагових категоріях Джервонті Девісу.
  • Девін Гейні — 25-річний американський боксер, колишній абсолютний чемпіон світу в легкій вазі та володар поясу WBC у першій напівсередній вазі. За кар'єру здобув 31 перемогу, з них 15 — нокаутом.
  • В травні Девін Гейні вибув із з топ-10 рейтингу поза ваговими категоріями видання The Ring після поразки від Раяна Гарсії.
  • За правилами, після поразки Гейні від Гарсії пояс WBC, яким володів Девін, мав стати вакантним. Однак президент WBC Маурісіо Сулейман заявив, що титул залишається у Гейні.