Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

"Лобановський казав: нічого не читайте, слухайте тренера". Ребров прокоментував критику збірної після старту на Євро

Сергій Ребров. AP/Armin Durgut

Як головний тренер збірної України відреагував на масову критику команди після розгромного старту на Євро-2024.

Збірна України з футболу в другому турі чемпіонату Євро-2024 зустрінеться зі Словаччиною. "Синьо-жовті" у п'ятницю, 21 червня, спробують здобути перші очки на цьогорічному турнірі після поразки 0:3 від Румунії.

Програш Румунії став для України найбільшим в історії групових раундів Євро. З більшою різницею на континентальному форумі збірна поступалася лише Англії (0:4) у чвертьфіналі Євро-2020.

Через розгромну поразку футболісти збірної України зіштовхнулися з масштабною критикою. І навіть розбирали між собою причини такого результату, просивши головного тренера Сергія Реброва залишити межі роздягальні.

"Після гри намагався не брати телефон у руки, бо знав, що там буде. Не заходив у [соціальні мережі], — розповів півзахисник Володимир Бражко. — Ми заслужили на цей гейт, немає нам виправдань, ми були гірші. Десь це треба прийняти, пропустити через себе".

Сергій Ребров на своїй пресконференції, відповідаючи на запитання про вплив критики на команду, згадав настанови Валерія Лобановського, під керівництвом якого виступав у "Динамо" та збірній. Ребров згадав, що Лобановський у схожих випадках радив звертати уваги на висновки, які зробили футболісти всередині команди.

"Вплив? Важко сказати. Але коли навіть я працював із Лобановським, він казав: нічого не читайте, слухайте тренера; якщо вірите в тренера і команду, то важливі ваші висновки, а не журналістів, які не бачать тренувального процесу, які були [поставлені] цілі в грі".

Головний тренер визнав: матч з Румунією став для збірної "холодним душем". Утім наполіг, що в команді дійшли розуміння щодо помилок у стартовому турі.

"Я вважаю, ми зробили роботу після гри. Всі гравці усвідомлюють помилки. Але всі розуміють, що завтра [на матч зі Словаччиною] ми маємо виходити з набагато більшими настроєм, бажанням і духом команди. Бо ми розуміємо, в який час ми граємо і кого представляємо", — підсумував Ребров.

Матчу Словаччина — Україна відбудеться в п'ятницю, 21 червня. Початок — о 16:00 за київським часом.