"Хотіла зробити щось особливе". 22-річна американка побила світовий рекорд на 100 м на спині

Реган Сміт побила світовий рекорд з плавання на дистанції 100 метрів на спині. AP/Michael Conroy

Покращила світовий рекорд на 0.2 секунди.

Американська плавчиня Реган Сміт встановила світовий рекорд з плавання на дистанції 100 метрів на спині. Сталось це на олімпійських змаганнях США, що є відбірковими в американську команду на Ігри-2024.

Сміт у 2019 році вже встановлювала світовий рекорд в цій дистанції. На чемпіонаті світу з водних видів спорту американка подолала дистанцію із результатом 57.57 секунди. Втім у 2023 році на етапі Кубку світу в Будапешті австралійка Кейлі Маккеон покращила результат – 57.33 с.

Однак вже менше ніж через рік 22-річна плавчиня змогла повернути звання світової рекордсменки. Реган Сміт подолала дистанцію за 57.13 секунд, побивши світовий рекорд на 0.2 секунди.

Окрім побиття рекорду, цим результатом плавчиня змогла відібратись до олімпійської збірної. Після запливу американка зазначила, що планує перевершити своє досягнення на Олімпійських іграх-2024 в Парижі.

"Я думаю, що 56 секунд — це безперечно можливо. Чи це [зроблю] я, чи хтось із моїх конкурентів, хто знає? Це був дивовижний заплив, але неідеальний. Я знаю, що є речі, які можу вдосконалити та зробити краще, і збираюся працювати над цим", – цитує Сміт World Aquatics.

Американка зізналась, що їй було психологічно важко впоратись із вагою свого першого світового рекорду останні п'ять років та покращити результат. Її надихнуло досягнення іншої американки Гретхен Волш на відбіркових змаганнях США.

"Після 2019 року минуло багато часу, я думала, що ніколи більше цього не зроблю. Тож це було довго, і це вимагало багатьох тренувань, покращення моєї впевненості з Бобом [Боуменом] і тренером Еріком [Посегеєм], а також з багатьма моїми товаришами по команді. Я дуже щаслива, що нарешті повірила в себе. Після того, як Гретхен Волш побила світовий рекорд батерфляєм на 100 метрів, це мене надихнуло. Я сама дуже хотіла зробити щось особливе", – сказала спортсменка.

Хто така Реган Сміт?

  • 22-річна американська плавчиня, що спеціалізується у плаванні батерфляєм та на спині.
  • Триразова олімпійська призерка – усі медалі в Токіо-2020. Здобула "срібло" на дистанції 200 метрів батерфляєм та 4х400 м комплексом. Також володарка "бронзи" в дисципліні 100 метрів на спині.
  • П'ятиразова чемпіонка світу: 4х400 м комплексом (2019, 2022, 2023 роки), 200 м на спині (2019 рік), 100 м на спині (2022 рік).