Волейбол: Золота Євроліга

Швеція здобула дебютний титул Золотої Євроліги з волейболу серед жінок

Збірна Швеції — нові чемпіонки Золотої Євроліги з волейболу. CEV

Титул розіграли в п'ятому сеті драматичного фіналу.

Швеція виграла фінал жіночої Золотої Євроліги-2024 з волейболу — в п'яти сетах перемогла збірну Чехії з рахунком 3:2.

Груповий раунд Чехія та Швеція подолали з доробком у п'ять і чотири перемоги відповідно. Шведки лише за додатковими показниками випередили в таблиці Україну — за рахунок кращого співвідношення виграних сетів, залишивши команду Івана Пєткова поза Фіналом чотирьох.

У півфіналах обидві команди здобули вольові перемоги: Чехія в чотирьох партія пройшла Румунію (3:1), Швеція — топкоманду регулярного чемпіонату Бельгію (3:2).

Як пройшов фінал Золотої Євроліги-2024?

• Першу партію Швеція виграла другим з трьох сетболів — 25:22. Команда також володіла ініціативою в другому сеті, але наприкінці пропустила від суперниць серію із семи розіграшів поспіль, якою Чехія відновила паритет — 25:21.
  • Чешки вперше повели в загальному рахунку після переконливої третьої партії: жодного разу не втрачали переваги й закрили сет за переваги в сім очок (25:18).
  • Натомість вже четверту, потенційно вирішальну партію ривком 7:1 розпочали шведки. До кінця сету суперницям вдалося звести різницю до підсумкових п'яти балів (20:25).
  • Тайбрейк Швеція виграла з рахунком 15:11, перехопивши ініціативу після стартових розіграшів. Найрезультативнішою волейболісткою у фіналі стала шведська догравальниця Ізабелль Гаак — 26 очок.

Золота Євроліга-2024. Фінал

Швеція — Чехія — 3:2 (25:22, 21:25, 18:25, 25:20, 15:11)

Що означає результат фіналу?

• Швеція з другої спроби здобула титул Золотої Євроліги. Вперше команда пробилася до фіналу в сезоні 2023 року — поступилася тоді збірній України.
  • Дворазові чемпіонки турніру з Чехії вдруге за три роки зупинилися за крок від титулу. Фінал збірна також програвала у 2022 році — 0:3 від Франції.
  • Обидва фіналісти Золотої Євроліги здобули путівки на Турнір претенденток 2024 року, на якому розіграють місця в наступному сезоні волейбольної Ліги націй.