ISU уперше з 1976 року дозволив виконувати сальто на офіційних змаганнях з фігурного катання

Олімпійський чемпіон Натан Чен виконує бекфліп на галашоу ЧС-2021. Getty Images/Joosep Martinson/International Skating Union

Елемент був заборонений з міркувань безпеки, а його виконання передбачало зняття очок із фігуристів.

Міжнародний союз ковзанярів (ISU) офіційно дозволив виконання сальто у змаганнях з фігурного катання. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Конгресу організації в американському Лас-Вегасі, йдеться на сайті ISU.

На офіційних змаганнях сальто були заборонені з 1976 року, коли американець Террі Кубічка виконав елемент на чемпіонаті світу та Олімпійських іграх в Інсбруку. Він залишається єдиним фігуристом, який легально виконав бекфліп на великих міжнародних турнірах.

Сальто були заборонені на змаганнях з міркувань безпеки. Водночас окремі спортсмени вирішували виконувати бекфліп попри заборону — за це їх позбавляли балів.

Згідно з оновленими технічними правилами ISU, виконання сальто більше не передбачатиме штрафних санкцій для фігуристів. Зміни будуть запроваджені на турнірах вже від початку наступного сезону 2024/25.

Хто з фігуристів виконував сальто на змаганнях?

  • Лише цього року Адам Сяо Хім Фа двічі виконував сальто назад — у довільній програмі чемпіонатів світу та Європи. З нього знімали по два бали, що не завадило французу фінішувати з "бронзою" світової першості та відстояти звання чинного чемпіона Європи.
  • На рівні Олімпійських ігор після Кубічки заборонений бекфліп виконувався лише одного разу — 1998 року, француженкою Сюрією Боналі. Після травми їй вдалося стрибнути сальто з приземленням на одну ногу — рідкісний випадок у фігурному катанні..