"У грудях билися два серця". Тренер "Боруссії" Дортмунд Терзич покинув посаду після поразки у фіналі Ліги чемпіонів

Головний тренер "Боруссії" Дортмунд Едін Терзич аплодує вболівальникам після фіналу Ліги чемпіонів. REUTERS/Dylan Martinez

Команду тренер очолював з грудня 2020 року.

Головний тренер "Боруссії" Дортмунд Еден Терзич покинув свою посаду після поразки у фіналі Ліги чемпіонів. Про це повідомили на офіційному сайті клубу.

41-річний Терзич провів у структурі клубу дев'ять років. У 2010 році прийшов на посаду асистента тренера, а також виконував роботу скаута. Однак у 2013-му перейшов на цю ж посаду до "Бешикташа", а звідти у 2015-му до "Вест Гема". Втім з 1 липня 2018 року Терзич повернувся до дортмундців, а в грудні 2020 року очолив команду.

Загалом з сезону 2019/20, коли Терзич очолив команду, "Боруссія" щороку виходила до Ліги чемпіонів. У сезоні 2020/21 тренер привів клуб до перемоги в Кубку Німеччини. А у сезоні 2023/24 команда втретє в історії дісталась фіналу Ліги чемпіонів, де поступилась мадридському "Реалу".

Після поразки у вирішальному матчі найпрестижнішого єврокубкового турніру Терзич вирішив розірвати контракт із дортмундською "Боруссією". У своїй заяві він написав, що у наступний сезон клуб має увійти з іншим тренером.

"Шановна Боруссія, хоча мені зараз дуже боляче, я хотів би повідомити вам, що я залишаю BVB відсьогодні. Для мене було великою честю мати можливість привести цей великий клуб до перемоги в Кубку Німеччини і нещодавно до фіналу Ліги чемпіонів. Я попросив [розірвати контракт] після нашого фіналу на Вемблі, тому що після дев’яти років у BVB, включаючи шість років у тренерській команді та два з половиною роки як головний тренер, у мене є відчуття, що майбутній перезапуск [команди] супроводжуватиме нова людина", – сказав Терзич.

"Під час процесу прийняття рішення [про звільнення] протягом останніх кількох тижнів у моїх грудях билися два серця. Але навіть після інтенсивних дискусій моє основне відчуття не змінилося. Я завжди бажаю дортмундській "Боруссії" всього найкращого, дякую і до побачення".

Спортивний директор дортмундської "Боруссії" Себастьян Кель сказав, що попри те, що Терзич покинув клуб, він лишиться його частиною, яка зробила вагомий внесок в команду.

"Едін — це чудова, дуже автентична людина, яка завжди на 100 відсотків віддана BVB. Ми багато пережили разом. Було дуже весело працювати над нашими цілями разом з Едіном. Наші успіхи за останні кілька років завжди будуть пов’язані з ним – і я впевнений, що ми ще побачимося. Едін піде своїм шляхом", – зазначив Кель.

Наразі невідомо хто обійматиме посаду головного тренера дортмундської "Боруссії" у сезоні 2024/25.

Едін Терзич: що відомо?

  • Едін Терзич – 41-річний тренер, у минулому нападник. Виступав у німецькому чемпіонаті.
  • "Боруссія" Дортмунд – єдиний клуб, де Терзич працював на посаді головного тренера, а у 2021-му паралельно обіймав посаду технічного директора.
  • Поки Терзич був у структурі клубу "Боруссія" двічі ставала чемпіоном Німеччини: у сезонах 2010/11 та 2011/12. Також у 2012-му клуб здобув Кубок Німеччини.
  • У 2020 році команда здобула Суперкубок, а у 2021-му – Кубок Німеччини.
  • Безпосередньо під керівництвом Терзича "Боруссія" щороку виходила у Лігу чемпіонів, де найкращим результатом став фінал, у 2024 році.