Збірна України зі стрибків у воду назвала склад на чемпіонат Європи-2024: хто у заявці

Ксенія Байло та Кірілл Болюх. Ксенія Байло та Кірілл Болюх. Фото: AP Photos

В Сербії Україну представлятимуть 13 спортсменів.

Збірна України зі стрибків у воду визначилася зі складом команди, яка виступить на чемпіонаті Європи-2024 з водних видів спорту в Белграді, Сербія. Імена учасників збірної опублікували на офіційному сайті Федерації України зі стрибків у воду.

Євро-2024 зі стрибків у воду відбудеться з 17 по 23 червня. У даній дисципліні на континентальній першості розіграють 13 комплектів нагород: по п'ять серед чоловіків та жінок та три у командних змаганнях. На турнірі збірна України буде представлена 13 спортсменами – вісім чоловіків та п'ять жінок.

До складу збірної України на Євро-2024 не увійшов дворазовий чемпіон зі стрибків у воду Олексій Середа. Останнє "золото" на цьому рівні спортсмен здобув у стрибках з 10-метрової вишки на Євро-2022 з водних видів спорту.

Натомість у складі збірної дебютуватимуть п'ять стрибунів у воду. Вперше виступатимуть дворазовий чемпіон Європи серед юніорів (у стрибках з вишки та синхронних стрибках) Данило Аванесов, бронзовий призер чемпіонату Європи серед юніорів Марко Барсуков, чемпіон Європи серед юніорів Богдан Чижовський та майстера спорту Каріна Глижіна і Марк Гриценко.

Склад збірної України на Євро-2024 зі стрибків у воду

  • Чоловіки: Данило Аванесов, Марко Барсуков, Кірілл Болюх, Марк Гриценко, Олег Колодій, Данило Коновалов, Станіслав Оліферчик, Богдан Чижовський.
  • Жінки: Ксенія Байло, Каріна Глижіна, Вікторія Кесарь, Софія Лискун, Анна Письменська.

Що відомо?

  • На чемпіонаті Європи 2022 року Україна здобула сім медалей, посівши четверте місце у медальному заліку: одне "золото", п'ять срібних нагород та одну "бронзу". З призерів попереднього Євро до збірної не увійшли лише Олексій Середа та Олександр Горшковозов.
  • Україна вдруге в історії буде представлена на Олімпіаді в усіх синхронних стрибках. Першу ліцензію здобули Олексій Середа та Кіріл Болюх на світовій першості 2023. А за підсумками ЧС-2024 збірна України виграла ще три ліцензії, причому усі ліцензії є неіменними.