Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи

"Кинули мені виклик". Джанмарко Тамбері відзначив українських стрибунів у висоту на подіумі чемпіонату Європи-2024

Ексклюзивно
Джанмарко Тамбері та Владислав Лавський — найкращі стрибуни Європи 2024 року. REUTERS/Kai Pfaffenbach

Коментар нового триразового чемпіона Європи для Суспільне Спорт.

На чемпіонаті Європи-2024 з легкої атлетики в Римі відбувся фінал чоловічого турніру зі стрибків у висоту. Титул чинного чемпіона відстояв господар змагань Джанмарко Тамбері.

Дві з трьох сходинок п'єдесталу посіли легкоатлети збірної України. Владислав Лавський на дебютному чемпіонаті виборов "срібло" з повторенням особистого рекорду, Олег Дорощук — покращив четверте місце 2022 року та виграв "бронзу".

Лавський та Дорощук сформували другий в історії подвійний подіум України у фіналах чемпіонатів Європи зі стрибків у висоту. В 2014 році це також вдавалося Богдану Бондаренку й Андрієві Проценку — із "золотом" та "сріблом" відповідно.

Тамбері в коментарі для Суспільне Спорт у Римі відзначив молодих конкурентів з України у цьогорічному фіналі та зізнався, що очікує на повернення Бондаренка та Проценка до змагань на найвищому рівні.

"Українські стрибуни у висоту — дуже сильні. Ярослава [Магучіх], Бондаренко та Проценко, молоді хлопці сьогодні — вони кинули мені пристойний виклик".

"Дуже тішуся за срібного призера [Лавського], ми з ним стрибали вперше, але він видається дуже сильним та приязним. Мені подобається, як він стрибає, його техніка. Впевнений, він стане ще краще і ми побачимося [на Олімпіаді-2024] в Парижі. Бажаю Богдану й Андрієві повернутися до змагань, це мої друзі".

Що відомо?

  • Олімпійський відбірковий норматив — 2.33 метра — у нинішньому відбірковому циклі до Парижа українські стрибуни наразі не виконували.
  • Решта учасників Олімпіади визначиться за світовим рейтингом, коли відбірковий цикл закриється наприкінці червня 2024 року. Сумарно до Парижа в чоловічих стрибках у висоту кваліфікуються 32 спортсмени.
  • Тамбері — володар олімпійського "золота" Токіо-2020, яке розділив з катарцем Мутазом Ессою Баршимом із результатом 2.37 метра.
  • Подвійний подіум Україна також мала у фіналі жіночих стрибків: континентальне "золото" відстояла Ярослава Магучіх, дебютну "бронзу" виграла Ірина Геращенко.