Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи

"Просто щось божественне". Емоції Владислава Лавського після сенсаційного "срібла" Євро-2024 зі стрибків у висоту

Ексклюзивно
Владислав Лавський. REUTERS/Kai Pfaffenbach

Ексклюзивний коментар нового віцечемпіона Європи для Суспільне Спорт із Рима.

Українець Владислав Лавський завершив дебютний чемпіонат Європи зі "сріблом" стрибків у висоту. У фіналі вівторка, 11 червня, він поступився першим місцем лише олімпійському чемпіону, італійцеві Джанмарко Тамбері.

24-річний Лавський до нинішнього сезону не виступав на великих міжнародних форумах серед дорослих. Вже на дебютному Євро в Римі він потрапив до фіналу та сенсаційно опинився серед його лідерів.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 з легкої атлетики. Дивіться пряму трансляцію змагань на телеканалі та сайті Суспільне Спорт.

Фінал міг завершитися для Владислава на висоті 2.22 метра — українцеві вдалося підкорити її з останньої, третьої спроби. Натомість після 2.29 м і повторення особистого рекорду Лавський очолив проміжний залік — більше нікому не вдавалося подолати цю планку зі стартової спроби.

Третю сходинку п'єдесталу з результатом 2.26 метра обійняв інший українець Олег Дорощук. В історії України це лише другий подвійний подіум у фіналах чоловічих стрибків у висоту на континентальному рівні.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт у Римі Лавський поділився враженнями від свого неочікуваного успіху, розповів про очну боротьбу з Тамбері та драматичне подолання 2.22 м з останньої спроби.

  • Чи міг уявити, що вестиме з Тамбері боротьбу за "золото":

"Ні. Я дуже радий, що потрапив сюди, з такою компанією. Тамбері — класний хлопець, дуже емоційний. Гадаю, мені це навіть допомогло, а ще змотивувало, що наші хлопці обороняють нашу Україну. Зокрема, професійні спортсмени, мій колега Дмитро Дем'янюк дивиться пряму трансляцію і вболіває за нас. Це дуже мотивує мене показувати такий результат, я дуже радий.

Чесно — може, не засну. У мене часто буває, коли такі бурхливі змагання, то можу цілу ніч не спати".

"Хочу передати мамі привіт. Це просто щось божественне. Не очікував, що стану другим. Поки я емоційно взагалі... Всім українцям дякую за підтримку, воїнам, що захищають. Що я можу виступати тут та виборювати медалі для України".
  • Як закрив 2.22 метра з третього стрибка:

"Страшно. Мене це теж трішки змотивувало, але я бачу, що [Олег Дорощук] бере, і я розумію, що мені теж треба брати та поборотися далі. Показати свій рекорд сезону — це було б вже добре. А вже потім 2.26 м, почали бігати по колуУчасниці забігу на 10000 м., я побіг. Може, мене це злякало [забіг на 10000 м], але я взяв [висоту]. Дуже емоційний весь у секторі.

Як готувався? Не скажу, що на силу. У мене не такий силовий стрибок, більше швидкісний. Навіть нічого не думав, просто хотів взяти і все".

  • Наскільки важко було налаштовуватися у фіналі:

"У кваліфікації було важче. А коли вже відстрибав, стало легше. Я розстрибався перед фіналом, мені добре було. Емоційно дуже круто, цей стадіон, всі кричать, музика — це теж, мабуть, мене підбадьорювало та заводило. Напевно, мені це теж личить, якісь емоційні підбадьорювання".

  • Чи слідкував за суперниками в боротьбі за медалі:
"Скажу чесно — звертаю, дивлюся [за ними]. Чим ближче до медалі, може, й легше трішки. І вже потім, коли ти сам чи вас троє, то ще більше відпускає, і можеш ще більше стрибнути. За відчуттями можна було б 2.33 м стрибати".
  • Про очну боротьбу з Тамбері на вирішальних позначках:

"Не можу сказати, що [хотів], щоб він не взяв [2.29 м]. 50 на 50. Не можу так сказати, це було б не дуже гарно. Справді хочеться перемогти.

Закрив вуха після стрибка Тамбері на 2.31 м? Хотів на пару секунд вимкнутися, наче мене немає тут, а потім ввімкнутися. Чи вийшло? Трішки".