"Неважливо, чи ти втратив руку або ногу". Атлетка з Бразилії виступить на Олімпіаді та Паралімпіаді у Парижі

Бруна Алешандре - 4-разова медалістка Паралімпійських ігор у настільному тенісі. AP/Matias Delacroix

Бруна Алешандре — лише восьма спортсменка в історії, якій підкориться це досягнення.

Лідерка паралімпійської збірної Бразилії з настільного тенісу Бруна Алешандре перепише історію спорту. Вона стане восьмою в історії атлеткою, що впродовж року виступить спершу на Олімпіаді, а потім на Паралімпіаді.

29-річна Алешандре — 4-разова медалістка Паралімпіад з настільного тенісу, що виступає у класі 10Клас спортсменів з відсутністю кінцівок. У 2016 та 2021 роках вона здобувала нагороди в одиночному та командному турнірах.

Потрапила до складу збірної Бразилії Алешандре й на Паралімпіаду-2024. Однак тепер буде представляти країну й на Олімпійських іграх.

Як повідомила сама параспортсменка, про участь на Олімпіаді у Парижі вона дізналася від тренера збірної Бразилії з настільного тенісу. Спершу вона не могла у це повірити, поки відповідну інформацію не підтвердила Міжнародна федерація.

"22 роки кар'єри і нарешті я реалізувала одну зі своїх головних мрій. Мене викликали до складу на Олімпійські ігри у Парижі", — написала Алешандре на своїй сторінці в Instagram.

Чи бували подібні випадки раніше?

  • Першою спортсменкою в історії, що виступила на Олімпіаді у статусі параатлетки, була новозеландка Неролі Фейрхолл. Після дебюту на Паралімпіаді-1980 у стрільбі з лука, через чотири роки вона вже виступила на Олімпіаді.
  • Першою ж спортсменкою в історії, що виступила спершу на Олімпіаді, а потім на Паралімпіаді в один рік, була італійська лучниця Паола Фантато. Це досягнення їй підкорилося у 1996 році.
  • Загалом Алешандре — восьма спортсменка в історії, що виступить спершу на Олімпіаді, а потім на Паралімпіаді впродовж року.

Всі спортсмени, що виступили на Олімпіаді та Паралімпіаді впродовж року

  • Паола Фантато (Італія, стрільба з лука) — 1996 рік;
  • Наталя Партика (Польща, настільний теніс) — 2008 рік;
  • Наталі дю Туа (Південна Африка, плавання) — 2008 рік;
  • Оскар Пісторіус (Південна Африка, легка атлетика) — 2012 рік;
  • Пепо Пуч (Австрія, кінний спорт) — 2012 рік;
  • Захра Нематі (Іран, стрільба з лука) — 2016 рік;
  • Мелісса Таппер (Австралія, настільний теніс) — 2016 та 2021 роки.
"Спадок, який я хочу залишити за собою полягає у тому, що люди здатні на все. Навіть якщо ти втратив руку або ногу", — прокоментувала потрапляння на Олімпіаду бразилійка.

Алешандре прибуде до олімпійського селища зі збірною Бразилії 15 липня. Після завершення Олімпіади вона має залишитися у Парижі на Паралімпіаду, яка відбудеться з 28 серпня до 8 вересня.