Росію тимчасово позбавили членства у Міжнародній федерації шахів

Крім Федерації шахів Росії, покарання отримав і російський очільник ФІДЕ Аркадій Дворковіч. International Chess Federation

Під санкції потрапив і чинний президент Міжнародної федерації.

Федерацію шахів Росії (ФШР) тимчасово позбавили членства у Міжнародній федерації шахів (ФІДЕ). Відповідне рішення ухвалила комісія ФІДЕ з питань етики, про що повідомляється на офіційному сайті організації.

Термін відсторонення Федерації шахів Росії складатиме два роки. Рішення було увалено після розгляду справи 11/2023, в якій Росію звинуватили у порушенні хартії ФІДЕ та етично-дисциплінарного кодексу організації. Зазначається, що ФШР мала контакти з особами, які перебувають під санкціями, організовувала шахові турніри на окупованих територіях України, а також не дотримувалася політичного нейтралітету.

Відсторонення ФШР означає, що організація не має права брати участі в заходах, які організовує FIDE. Водночас санкції не стосуються гравців, тренерів, арбітрів та клубів, які представляють Федерацію шахів Росії.

При цьому у вердикті ФІДЕ вказано, що санкції проти Федерації шахів Росії можуть набути умовного характеру, якщо впродовж наступних двох місяців організація повністю змінить своє керівництво та припинить діяльність на окупованих територіях України — в Криму, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

Крім того, комісія з питань етики ФІДЕ оголосила догану і президенту своєї організації Аркадію Дворковічу, якому виписали догану.

Розгляд справи 11/2023 комісією з питань етики ФІДЕ розпочалося після скарги, яку подала Федерація шахів України разом з українським гросмейстером Андрієм Баришпольцем та данцем Петером Нільсеном, гросмейстером та тренером ексчемпіона світу з шахів Магнуса Карлсена.

Санкції проти Росії у шахах: що відомо

  • Російським та білоруським шахістам дозволено виступати на турнірах під егідою ФІДЕ у "нейтральному" статусі.
  • Під повне відсторонення потрапив шахіст Сергій Карякін — через активну підтримку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.