"Не можу передати емоції словами". УЄФА назвав ім'я найкращого гравця та символічну збірну Ліги чемпіонів

Вінісіус Жуніор святкує перемогу "Реала" у фіналі Ліги чемпіонів. AP/Ian Walton

Хто увійшов до списку.

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) назвав ім'я найкращого гравця Ліги чемпіонів 2023/24 та символічну збірну найпрестижнішого єврокубкового турніру. Список гравців оприлюднили на офіційному сайті УЄФА.

У фіналі Ліги чемпіонів перемогу здобув мадридський "Реал", здолавши дортмундську "Боруссію" з рахунком 2:0. Після матчу група технічних спостерігачів УЄФА обрала символічну збірну на основі виступів футболістів у Лізі чемпіонів в сезоні 2023/24.

Опинитись у символічній збірній мав шанси український голкіпер Андрій Лунін, проте комісія технічних спостерігачів обрала на це місце воротаря "Боруссії" швейцарця Грегора Кобеля. До команди УЄФА увійшли не тільки фіналісти, а ще й три гравці клубів, що вибули за підсумками розіграшу головного трофею.

Символічна збірна Ліги чемпіонів УЄФА 2023/24

• Воротар: Грегор Кобель ("Боруссія" Дортмунд)
  • Захисники: Дані Карвахаль ("Реал"), Антоніо Рюдігер ("Реал"), Матс Гуммельс ("Боруссія" Дортмунд), Ян Маатсен ("Боруссія" Дортмунд)
  • Півзахисники: Марсель Забітцер ("Боруссія" Дортмунд), Вітінья (ПСЖ), Джуд Беллінгем ("Реал")
  • Нападники: Філ Фоден ("Ман Сіті"), Гаррі Кейн ("Баварія"), Вінісіус Жуніор ("Реал")

Окрім символічної збірної УЄФА назвав ім'я найкращого гравця турніру 2023/24: статус отримав форвард "Реала" Вінісіус Жуніор. Нападник під час їхньої переможної кампанії забив шість голів, зокрема другий гол у фіналі проти "Боруссії".

"Я дуже радий, що зміг виграти ще одну Лігу чемпіонів з цим клубом, який дав мені так багато. Це неймовірна річ. Не кожен може випробувати це і виграти стільки разів", – сказав Жуніор після матчу.

Найкращим молодим гравцем став хавбек іспанців Джуд Беллінгем. 20-річний півзахисник збірної Англії в Лізі чемпіонів 2023/24 забив чотири голи та зробив п'ять асистів. Півзахисник поділився емоціями після гри, віддячивши команді.

"Я завжди мріяв зіграти в цих іграх. Не можу передати емоції словами. Це найкраща ніч у моєму житті. Я не міг мріяти про щось краще, ніж це. Я дуже вдячний товаришам по команді, моїй сім’ї, команді за лаштунками: фізіотерапевтам, усім присутнім. Це величезні зусилля групи людей", – зазначив Беллінгем.

Для Беллінгема – це вже другий титул найкращого гравця сезону. Першу нагороду футболіст отримав за підсумками чемпіонату Іспанії, обійшовши українця Артема Довбика.

Що відомо?

• Перемогою у фіналі над "Боруссією" "Реал" здобув рекордний, 15-й трофей Ліги чемпіонів.
  • Андрій Лунін – перший українець, що став дворазовим переможцем Ліги чемпіонів УЄФА
  • Карло Анчелотті встановив тренерський рекорд за кількістю виграних кубків найпрестижнішого єврокубкового турніру.
  • Чотири футболісти мадридського "Реала" встановили рекорд за кількістю здобутих трофеїв у фіналі Ліги чемпіонів: здобули шість титулів ЛЧ.