Українські спортивні гімнасти вибороли чотири "золота" на етапі Кубка світового виклику в Словенії: всі нагороди

Ілля Ковтун. Getty Images/Gabriel Boyus/AFP

З трьома перемогами особистий рекорд на рівні серії повторив Ілля Ковтун.

У словенському Копері завершився передостанній, четвертий етап Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики. За підсумками другого дня фіналів спортсмени збірної України зібрали на турнірі сім нагород різних ґатунків.

Копер повернувся до календаря серії вперше з 2022 року. Востаннє на місцевих змаганнях українці зібрали три "золота": Ігор Радівілов тріумфував на кільцях та в опорному стрибку, а Петро Пахнюк — у вправах на паралельних брусах.

Цього року "золотий" доробок "синьо-жовтих" склав одразу чотири медалі. Три з них збірній приніс чинний чемпіон Європи Ілля Ковтун.

Як виступили гімнасти збірної України?

 • Перше "золото" Ковтун виграв у вільних вправах, на 0.15 бала випередивши олімпійського чемпіона Токіо-2020, ізраїльтянина Артема Долгопята.
 • Вже у наступному фіналі Ілля тріумфував у вправах на коні з доробком у 14.900 бала. Найближчих конкурентів на подіумі українець випередив на 0.75 бала.
 • До кінця першого дня фіналів Ковтун був близьким до третього "золота", у вправах на кільцях. Партнера за збірною вдалося випередити лише Ігорю Радівілову, який востаннє тріумфував у серії саме в Копері 2022 року.
 • "Бронзу" жіночих вправ на різновисоких брусах у суботу, 1 червня, додала Єлизавета Губарєва. У боротьбі за місце на подіумі українка на 0.1 бала випередила партнерку за збірною Анну Лащевську, яка стала четвертою.
 • Натомість у неділю, 2 червня, Лащевська взяла "срібло" вправ на колоді. За однакового результату з італійкою Веронікою Мандріотою українка поступилася першим місцем лише за критерієм виконання.
 • Довершив медальний доробок України той-таки Ілля Ковтун — "золото" у вправах на паралельних брусах, в яких українець є дворазовим чемпіоном континенту.
 • Загалом у Словенії 20-річний Ковтун зібрав три "золота" та повторив особистий рекорд за цим показником на рівні Кубка світового виклику. Досі це вдавалося українцеві лише у 2021 році, коли він так само мав три перемоги в Каїрі.

Що означає результат України?

Вдруге поспіль українці оновлюють рекорд сезону за найрезультативнішим етапом Кубка світового виклику, після п'яти нагород різних ґатунків на травневих змаганнях у болгарській Варні.

 • 1-й етап (Анталія): 2 "срібла" + 2 "бронзи"

"Срібло": Володимир Костюк (опорний стрибок), Радомир Стельмах (паралельні бруси). "Бронза": Радомир Стельмах (кінь, опорний стрибок).

 • 2-й етап (Осієк): 2 "золота" + 2 "срібла"

"Золото": Ілля Ковтун (вільні вправи), Анна Лащевська (колода). "Срібло": Ілля Ковтун (паралельні бруси), Анна Лащевська (різновисокі бруси).

 • 3-й етап (Варна): 1 "золото" + 3 "срібла" + 1 "бронза"

"Золото": Назар Чепурний (опорний стрибок). "Срібло": Назар Чепурний (паралельні бруси), Єлизавета Губарєва (різновисокі бруси), Діана Лобок (колода). "Бронза": Олег Верняєв (кільця).

 • 4-й етап (Копер): 4 "золото" + 2 "срібло" + 1 "бронза"

"Золото": Ілля Ковтун (паралельні бруси, вільні вправи, кінь), Ігор Радівілов (кільця). "Срібло": Анна Лащевська (колода), Ілля Ковтун (кільця). "Бронза": Єлизавета Губарєва (різновисокі бруси).

Сезон Кубка світового виклику-2024 зі спортивної гімнастики бере перерву до початку жовтня, коли завершиться п'ятим етапом в угорському Сомбатгеї (4-6 жовтня).