Легка атлетика: чемпіонат Європи
Легка атлетика: чемпіонат Європи

"Готова до кращих стрибків". Магучіх прокоментувала перше літнє "золото" напередодні Євро-2024 з легкої атлетики

Ярослава Магучіх. Фото: Getty Images

Менш ніж за тиждень українка розпочне захист титулу чемпіонки континенту.

Ярослава Магучіх із "золота" Діамантової ліги в Стокгольмі розпочала свій літній сезон 2024 року. Етап, на якому також "бронзу" здобула Ірина Геращенко, українська стрибунка у висоту виграла з результатом у два метри.

У Швеції Ярослава провела свій перший офіційний старт за три місяці. Етап у Стокгольмі безпосередньо передував чемпіонату Європи в Римі, де українка відстоюватиме звання чинної чемпіонки.

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи з легкої атлетики в Україні. Дивіться трансляції наживо на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також місцевих телеканалах Суспільного.

Претендувала Магучіх і на висоту в 2.03 метра, проте на останній спробі вирішила достроково завершити виступи — у пресслужбі Діамантової ліги стрибунка пояснила це дискомфортом.

"Я зійшла, бо почала трохи відчувати біль у підколінному сухожиллі. Вирішила зупинитися, аби вберегтися перед [чемпіонатом Європи у] Римі. Дійсно вірю, що готова до кращих стрибків за два метри [на Євро] — дуже добре підготовлена та перебуваю в хорошій формі. Але моя мета за висотою — це секрет", — розповіла Ярослава.

Магучіх додала, що випробувала новий розбіг у Стокгольмі, з яким прагнуватиме перевершити "золотий" стрибок на попередньому Євро. Тоді українка здобула титул зі спробою на 1.95 метра, проте кращий результат у Швеції назвала "неідеальним".

"Я відкрила [сезон] на два метри. Неідеально, але добре для початку. Очікую на змагання в Римі, де захищатиму звання чемпіонки Європи, та хотіла показати тут кращий результат".

"Вперше я змагалася за нового розбігу. Випробувала, але потребую більше практики. Переконана, в Римі вийде краще".

"У першій спробі на 2.03 метра моє плече було трохи занизько над планкою, тож це був невдалий [стрибок]. Але в другому я почувалася добре — гадаю, я здатна [підкорити цю висоту]".

Що відомо?

  • Рекордом сезону для Ярослави залишаються 2.04 метра, якими вона відкрила зимовий сезон на січневому старті в німецькому Котбусі.
  • "Золото" Магучіх стало першим для легкоатлетів України в сезоні Діамантової ліги-2024. Загалом "синьо-жовті" мають вже чотири медалі (одне "срібло" та дві "бронзи").
  • Євро-2024 з легкої атлетики стартує у п'ятницю, 7 червня. До складу збірної України на турнір пройшли 46 спортсменів.