Магучіх здобула "золото" Діамантової ліги в першому старті літнього сезону, Геращенко — третя в Стокгольмі

Ярослава Магучіх на етапі Діамантової ліги-2024 у Стокгольмі. Getty Images/Maja Hitij

Перша перемога українських легкоатлетів у сезоні серії.

Ярослава Магучіх виграла свій перший старт літнього сезону-2024 — етап Діамантової ліги у Стокгольмі. З бронзовою нагородою турнір завершила інша українська стрибунка у висоту Ірина Геращенко.

Вперше в сезоні серії в стрибках у висоту виступали одразу три українки. Свій другий етап цього року проводили Юлія Левченко та Геращенко, яка виборювала "срібло" на травневих змаганнях у Досі.

Відкривала свій літній сезон Нікола Оліслагерс, яка випередила Магучіх у боротьбі за "золото" ЧС-2024 в приміщенні. Була представлена в заявці й інша титулована австралійка — чемпіонка світу 2022 року Елеанор Паттерсон.

Натомість етап у Стокгольмі пропускала представниця Сербії Ангеліна Топич. Цього сезону 18-річна стрибунка виграла обидва етапи Діамантової ліги, зокрема в Рабаті з національним рекордом стрибнула на найкращі в кар'єрі 1.98 метра.

Як пройшов турнір?

 • Юлія Левченко першою з учасниць завершила змагання. Українка з першої спроби подолала 1.82 метра, але зупинилася вже на наступній позначці в 1.86 м.
 • Цього року Левченко ще не долала 1.86 метра на міжнародних стартах. Рекордом сезону для Юлії залишаються 1.92 метра на національній першості України в приміщенні.
 • Ярослава Магучіх пропустила два перші рубежі, у той час як Ірина Геращенко без помилок подолала три перші стартові позначки.
 • 1.94 метра з першої спроби подолали лише дві спортсменки — Магучіх та німкеня Імке Оннен, що повторила власний рекорд сезону. Двох стрибків на цій позначці потребували Геращенко та Оліслагерс, натомість нездоланною вона залишилася для Паттерсон.
 • На межі вильоту Магучіх опинилася на висоті 1.97 метра — взяла висоту з останньої спроби. Оннен та Геращенко на цій позначці зупилися, гарантувавши Ярославі щонайменше "срібло" етапу.
 • На висоті у 2 метри Магучіх залишилася віч-на-віч з Оліслагерс, яка пропустила висоту в 1.97 метра. Австралійка мусила долати планку, аби зачепитися за трійку призерок, — в іншому разі "золото" здобувала Магучіх.
 • Оліслагерс припустилася трьох помилок на висоті у 2 метри — "бронза" відійшла Геращенко, а Магучіх опинилася поза конкуренцією в боротьбі за перше місце. Чинна чемпіонка Європи додала вдалу спробу на висоті у 2 метри.
 • Ярослава спробувала стрибнути 2.03 метра, але зійшла після двох невдалих спроб.

Діамантова ліга. Стокгольм. Стрибки у висоту — жінки

 1. Ярослава Магучіх (Україна) 2.00 м
 2. Імке Оннен (Німеччина) 1.94 м
 3. Ірина Геращенко (Україна) 1.94 м

Що означає результат етапу в Стокгольмі?

 • 14-та перемога Ярослави Магучіх на рівні Діамантової ліги.
 • 1.94 метра — найкращий результат Ірини Геращенко на міжнародних стартах 2024 року (на "срібному" етапі в Досі — 1.91 м).
 • Перше "золото" українських легкоатлетів у сезоні Діамантової ліги-2024.
 • Загальний доробок українських легкоатлетів у сезоні найпрестижнішої комерційної серії збільшився до чотирьох медалей. Окрім нагород стрибунок, у Рабаті "бронзу" з бігу на 400 м/б виграла Анна Рижикова.