"Дуже швидкий". Ефіопський атлет пробіг 5000 м з другим найшвидшим часом в історії на Діамантовій лізі в Осло

Хагос Гебрхівет на Bislett Games-2024 в Осло. Getty Images/Maja Hitij

Бронзовий призер Олімпіади Гебрхівет подолав дистанцію з другим рекордним часом в історії.

У норвезькому Осло відбувся п'ятий етап у сезоні Діамантової ліги-2024 з легкої атлетики. Призерів у четвер, 31 травня, визначили в 14 основних дисциплінах серії.

Зокрема, переможцем історичної 5000-метрівки серед чоловіків став Хагос Гебрхівет з Ефіопії, який розбив рекорд турніру — 12:36.73 хвилини. На фініші більше двох секунд він виграв у співвітчизника Йоміфа Кеджелчі, чемпіона Діамантової ліги-2015.

World Athletics повідомляють, що вперше в бігу на 5000 метрів одразу двоє учасників вибігли з познаки у 12:40 хвилини. Всього в історії дисципліні це ставалося лише шість разів, чотири таких забіги — саме в атлетів збірної Ефіопії.

Що означає результат Хагоса Габрхівета?

• 12:36.73 хвилини — другий найшвидший час в історії 5000-метрівок. Світовий рекорд (12:35.36 хв) зберігає олімпійський чемпіон, угандієць Джошуа Чептегеї, який в Осло посів лише дев'яту сходинку.
  • Габрхівет оновив особистий рекорд і найкращий результат в історії норвезьких Bislett Games. Також його показник є найкращим у сезоні 2024 року.
  • 30-річний легкоатлет здобув ювілейну, 10-ту перемогу на етапах Діамантової ліги. Востаннє він перемагав у серії минулого року в Монако, коли встановив інший персональний рекорд на 5000 м (12:42.18 хв).

5000 м: топ-5 найкращих результатів в історії

• 12:35.36 хв — Джошуа Чептегеї (Уганда, 2020)
  • 12:36.73 хв — Хагос Габрхівет (Ефіопія, 2024)
  • 12:37.35 хв — Кененіса Бекеле (Ефіопія, 2004)
  • 12:38.95 хв — Йоміф Кеджелча (Ефіопія, 2024)
  • 12:39.36 хв — Хайле Гебрселассіє (Ефіопія, 1998)
"Дуже задоволений своїм часом. Коли вперше бігав у Осло, встановив особистий рекорд — і тепер він навіть кращий. Умови та публіка були чудові. Був дуже швидкий забіг, непростий для мене, але склався дуже добре. Тепер я спробую відібратися на Олімпіаду в 10000 метрах", — розповів Хагос після фінішу.