Вже понад 450 українських спортсменів та тренерів загинули на війні з Росією

Матвій Бідний. Міністерство молоді та спорту України

Від жовтня 2023 року втрати зросли на 95 атлетів.

456 українських спортсменів та тренерів загинули на війні з Росією. Про це в інтерв'ю DW Україна повідомив очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ряд спортсменів та тренерів вступили до лав української армії. Інша частина застала вторгнення Росії під час наступу та бойових дій на території України.

Наприкінці 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив про 184 загиблих атлетів і тренерів від початку повномасштабного вторгнення Росії. Натомість у жовті 2023-го очільник Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт повідомив вже про 361 загиблого спортсмена та тренера.

Нову статистику навів виконувач обов'язків Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний. Окремо функціонер згадав і про дворазового чемпіона Європи з важкої атлетики Олександра Пєлєшенка, який на початку травня загинув під час виконання бойових дій.

"На жаль, їхнє число збільшується щодня. Щодня ми отримуємо нові і нові факти. Станом на сьогодні кількість спортсменів та тренерів, які загинули – це лише ті, що мали відношення до національних збірних команд України, – 456 атлетів. Понад 500 обʼєктів спортивної інфраструктури зруйновано. Понад 100 обʼєктів молодіжної інфраструктури зруйновано".

"Дуже великі втрати ми несемо. Буквально минулого тижня загинув дворазовий чемпіон Європи з важкої атлетики [Олександр Пєлєшенко], він ставав шостим на Олімпійських іграх у Ріо. Це еліта українського спорту, яка сьогодні зі зброєю в руках відстоює нашу незалежність, наше майбутнє. Тому, на жаль, втрати дуже серйозні, але ми не маємо зупинятися. Ми маємо боротися кожен на своєму фронті".

Що відомо?

  • Спортивний комітет України запустив проєкт "Янголи спорту", на якому повідомляє про втрати українського спорту в російсько-українській війні.
  • Російські та білоруські фехтувальники не братимуть участь в Олімпійських іграх-2024 в Парижі.
  • У квітні ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі у міжнародному баскетболі до грудня 2024 року