Українці вибороли п'ять медалей на третьому етапі Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики

Назар Чепурний. Getty Images/Ulrik Pedersen/DeFodi Images

Єдине "золото" — в доробку Назара Чепурного.

У болгарській Варні завершився третій етап Кубка світового виклику зі спортивної гімнастики в сезоні 2024 року. За підсумками чотирьох змагальних днів українці вибороли на турнірі п'ять нагород різних ґатунків.

"Синьо-жовті" завершили етап з медалями п'яти різних дисциплін, зокрема одним "золотом" чоловічих змагань та двома срібними нагородами — жіночих.

Які нагороди виграли гімнасти України?

• Вчетверте в кар'єрі "золото" серії в опорному стрибку виборов Назар Чепурний. Із результатом у 14.383 бала українець здобув другу перемогу в сезоні, після "золота" Кубка світу в Баку в цій дисципліні.
  • До перемоги Чепурний додав "срібло" вправ на паралельних брусах. Випередити українця вдалося лише французу Камерону-Лі Бернару.
  • Інше "срібло" в жіночих змаганнях на різновисоких брусах заробила Єлизавета Губарєва. Гімнастика повторила персональний рекорд на рівні серії від сезону 2021 року.
  • Дебютну срібну медаль Кубка світового виклику виборола 15-річна Діана Лобок — стала другою у вправах на колоді з доробком у 13.033 бала.
  • Вправи на кільцях принесли "бронзу" Олегу Вєрняєву. Медалі серії олімпійський чемпіон здобув уперше з 2017 року, у своєму першому старті сезону на рівні Кубка світового виклику.

Що означає результат українців?

З п'ятьма нагородами "синьо-жовті" провели найрезультативніший етап Кубка світового виклику в нинішньому сезоні. Обидва попередні турніри серії українці завершували з доробком у чотири медалі.

• 1-й етап (Анталія): 2 "срібла" + 2 "бронзи"

"Срібло": Володимир Костюк (опорний стрибок), Радомир Стельмах (паралельні бруси). "Бронза": Радомир Стельмах (кінь, опорний стрибок).

• 2-й етап (Осієк): 2 "золота" + 2 "срібла"

"Золото": Ілля Ковтун (вільні вправи), Анна Лащевська (колода). "Срібло": Ілля Ковтун (паралельні бруси), Анна Лащевська (різновисокі бруси).

• 3-й етап (Варна): 1 "золото" + 3 "срібла" + 1 "бронза"

"Золото": Назар Чепурний (опорний стрибок). "Срібло": Назар Чепурний (паралельні бруси), Єлизавета Губарєва (різновисокі бруси), Діана Лобок (колода). "Бронза": Олег Верняєв (кільця).

До кінця сезону на Кубку світового виклику пройдуть іще два етапи: у словенському Копері (30 травня — 2 червня) та угорському Сомбатгеї (4-6 жовтня).