"Барселона" вдруге поспіль виграла жіночу Лігу чемпіонів з футболу

"Барселона" — переможниці жіночої Ліги чемпіонів 2023/24. REUTERS/Albert Gea

У фіналі переграли володарок рекордних восьми титулів з "Ліона".

"Барселона" вдруге поспіль виграла жіночу Лігу чемпіонів з футболу. У фіналі чинні володарки трофею переграли французький "Ліон" — 2:0.

З двох команд-фіналісток непереможеним до вирішального матчу в Більбао підходив "Ліон". У плей-оф володарки рекордних восьми титулів виграли всі чотири поєдинки і лише двічі зіграли внічию на груповій стадії.

"Барселона", що була непереможеною в групі, зазнала першої поразки єврокубкового сезону в першому півфіналі проти "Челсі" (0:1). До фіналу каталонки потрапили після перемоги 2:0 в поєдинку-відповіді.

Як пройшов фінал?

• "Барселона" переважала суперниць у першому таймі, але втілити ініціативу в забиті голи команді не вдалося — 0:0 після 45 хвилин.
  • "Блаугранас" відкрили рахунок вже після години ігрового часу. Володарка "Золотого м'яча" Айтана Бонматі довершила прохід ударом з рикошетом від суперниці.
  • Остаточний рахунок встановила Алексія Путельяс, що подвоїла перевагу "Барселони" на п'ятій компенсованій хвилині.

Жіноча Ліга чемпіонів. Фінал

"Барселона" (Іспанія) — "Ліон" (Франція) — 2:0

Голи: Бонматі, 63, Путельяс, 90+5

Що означає перемога "Барселони" у фіналі?

• Каталонський клуб втретє в історії став найсильнішим у Європі серед жіночих команд після перемог 2021 та 2023 років.
  • За числом титулів "Барселона" вийшла на чисте третє місце в історії жіночої Ліги чемпіонів. Частіше єврокубок вигравали лише "Ліон" (8 разів) та німецький "Айнтрахт" (4).
  • Вдруге в історії "Барселона" оформила требл, додавши "золото" Ліги чемпіонів до перемог у чемпіонаті та Кубку Іспанії.