Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

"Манчестер Юнайтед" вперше за вісім років здобув Кубок Англії з футболу

"Манчестер Юнайтед" — володарі Кубка Англії 2023/24. REUTERS/Andrew Couldridge

У фінальному дербі переграли "Манчестер Сіті".

"Манчестер Юнайтед" став володарем Кубка Англії з футболу 2023/24. У фінальному манкуніанському дербі команда здолала "Сіті" з рахунком 2:0.

"Манчестер Сіті", що напередодні виграв четвертий поспіль титул АПЛ, підходив до фіналу на "Вемблі" в статусі чинного володаря трофею. Минулого року переможець Кубка Англії також визначався в дербі Манчестера — "містяни" перемогли 2:1.

Для "Юнайтед" фінал суботи, 25 травня, був останньою нагодою пробитися до єврокубків на наступний сезон. У чемпіонаті команда Еріка тен Гага фінішувала лише восьмою.

Як пройшов фінал?

• Рахунок було відкрито на 30-й хвилині — Алехандро Гарначо скористався помилкою "містян" у захисті та вражав уже порожні ворота.
  • Ще за дев'ять хвилин "Юнайтед" відзначився вдруге. Після комбінації відзначився Кобі Мейну, який напередодні був викликаний до збірної Англії перед чемпіонатом Європи.
  • У другому таймі відігрувати відставання для "Сіті" міг найкращий бомбардир АПЛ Ерлінг Голанд, але з центру штрафного майданчика поцілив у каркас воріт.
  • "Містянам" врешті вдалося забити наприкінці основного часу. Після удару Жеремі Доку воротар "Юнайтед" Андре Онана відбивав м'яч вже у сітку власних воріт — 1:2.

Кубок Англії. Фінал

"Манчестер Сіті" — "Манчестер Юнайтед" 1:2

Голи: Доку, 87 — Гарначо, 30, Мейну, 39

Що означає перемога "Манчестер Юнайтед"?

• 13-й трофей Кубка Англії в історії клубу. За кількістю титулів "червоні" впритул наблизилися до абсолютних рекордсменів турніру з "Арсенала" (14).
  • Перший титул Кубка Англії для "Юнайтед" з 2016 року. Фінал того сезону став останнім матчем на посаді для нідерландського тренера манкуніанців Луї ван Гала.
  • МЮ виграв дербі Манчестера вперше за майже півтора року — із січня 2023 року. Відтоді "Сіті" виграв три очні поєдинки поспіль із загальним рахунком 8:2.
  • Завдяки виграному фіналу "Юнайтед" наступного сезону гратиме в основній частині Ліги Європи — вперше після чвертьфіналу 2023 року.