"Дитячий футбол, дитяча психологія". Україна U17 достроково втратила шанси на вихід з групи чемпіонату Європи з футболу

Україна U17 не фінішує вище третього місця в групі. Getty Images/Piaras Ó Mídheach

Українці не фінішують вище третього місця в групі.

Юнацька збірна України з футболу достроково втратила шанси на вихід з групи чемпіонату Європи-2024. Сталося це за підсумками матчів другого туру.

Україна розпочала юнацьке Євро з мінімальної поразки Сербії (0:1). А у другому турі суттєво погіршила свої шанси на вихід з групи, поступившись Чехії з рахунком 1:3.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Євро-2024 серед команд U17 в Україні. Дивіться матчі фінальної частини змагань наживо на сайті та телеканалі Суспільне Спорт.

"Синьо-жовті" мали лише один сценарій збереження шансів на вихід з групи після двох турів — у разі перемоги Кіпру над Сербією. Однак вже за підсумками двох турів українці втратили шанс фінішувати у топ-2 групи.

При цьому Кіпр першим відкрив рахунок у матчі проти Сербії — на 34-й хвилині відзначився форвард Петрос Йоанну. Однак ще до перерви серби зрівняли рахунок зусиллями Міхайла Цветковича. А в другому таймі ще двічі відзначилися у воротах кіпріотів.

Євро U17. Другий тур

Кіпр U17 — Сербія U17 1:3

Голи: Йоанну, 34 — Цветкович, 45+3, Стоянович, 53, Костов, 63

Таким чином, Україна U17 не фінішує вище третього місця в групі. А ось Сербія та Чехія у третьому турі поборються між собою за перемогу у квартеті.

"Планували, що відступати нікуди, нам потрібна була тільки перемога. Що трапилося — сам не розумію. Дитячий футбол, дитяча психологія, перегоріли… Хлопці не показали на полі всю силу, те, що вміють. Багато боротьби програвали, багато індивідуальних помилок, у простих ситуаціях втрачали м’яч.

Усі в рівних умовах, але трохи десь недопрацьовували. Можливо, забагато авансів надавали, говорили про майбутнє. Скажу так, що хлопці — молодці, що вийшли у фінальну частину. А тут уже всі стараються, уміють грати у футбол", — сказав після поразки від Чехії головний тренер України U17 Юрій Мороз.

Турнірна таблиця групи А

1. Чехія — 6 очок (2 матчі), 8:1 (різниця м'ячів)
  2. Сербія — 6 очок (2), 4:1
  3. Україна — 0 очок (2), 1:4
  4. Кіпр — 0 очок (2), 1:8

Що означає результат України U17?

• Україна U17 лише одного разу в історії виходила з групи Євро — у 1994 році. Тоді українці закінчили турнір у статусі бронзового призера.
  • З моменту останнього виходу з групи Україна U17 дев'ять разів грала на чемпіонаті Європи — жодного разу не долала груповий етап.

У третьому турі Україна зіграє проти господарів Євро Кіпру. Матч відбудеться у неділю, 26 травня, о 20:30 за київським часом.