"Мають на це право". Усик може зберегти титул IBF перед чемпіонським реваншем проти Ф'юрі за "спеціальними умовами"

Олександр Усик. AP/Francisco Seco

Як пояснює позицію федерації президент Деріл Піплз.

Олександр Усик може зберегти пояс чемпіона світу за версією IBF перед реваншем із Тайсоном Ф'юрі. Це випливає зі слів президента Міжнародної федерації боксу Деріла Піплза у коментарі для Boxing Scene.

Здолавши Ф'юрі роздільним рішенням суддів, Усик об'єднав усі чотири основних титули в надважкій вазі — це сталося вперше в історії дивізіону. Зокрема, зберіг він і пояс IBF, який втримує після перемоги над Ентоні Джошуа 2021 року.

Ще перед поєдинком стало відомо, що переможець першого бою Усика та Ф'юрі втратить титул IBF. Українець після здобуття поясу не провів обов'язковий захист, згідно з вимогами організації, і має звільнити його в разі проведення реваншу з британцем.

Проте Піплз зазначає, що його організація може розглянути звернення від представників Усика щодо відтермінування обов'язкового захисту — його від команди українця досі не надходило.

"Вони мають право [звернутися за відтермінуванням]. Чому цього досі не зробили? Я не знаю".

"За правилами IBF, будь-який чинний чемпіон може звернутися і отримати виняток [із правил]. Будь-який чинний чемпіон — за будь-яким із правил IBF".

Наразі очікується, що вакантний пояс IBF буде розіграно в поєдинку обов'язкового претендента Філіпа Хрговича та британця Даніеля Дюбуа 1 червня. Утім, за словами Піплза, чемпіонський статус поєдинку ще не було підтверджено офіційно.

Філіп Хргович — обов'язковий претендент на чемпіонський титул IBF. Фото: Hassan Ammar/AP Photos

"Наразі Хргович та Дюбуа не б'ються за жоден із титулів. Це поки що. Впевнений, що люди за лаштунками приймають рішення, перш ніж звернутися до мене".

"Якщо команда Усика звернеться за [відтермінуванням], це передають раді директорів IBF. Якщо рада це схвалить, тоді, імовірно, вступатимуть у дію спеціальні умови", — додає функціонер.

Аби реванш Усика та Ф'юрі відбувся за звання абсолютного чемпіона, команда українця може погодити з представниками Хрговича умови, аби хорват тимчасово відмовився від претензій на чемпіонський бій. В іншому разі IBF звільнить пояс Олександра.

31-річний Хргович вже тричі відтерміновував чемпіонський бій від IBF. Піплз додає, що правила федерації — на боці хорватського боксера.

"Правило полягає в тому, що не можна мати в контракті опцію [реваншу], який перетинається з обов'язковим захистом. Серед промоутерів це не таємниця. Всім відомо про наслідки таких опцій в угодах. Ми це вже проходили".

Очікується, що реванш між Усиком та Ф'юрі відбудеться у жовтні 2024 року. Зі свого боку, промоутер британця Френк Воррен вже підтвертив намір свого клієнта вчасно організувати бій-реванш після його дебютної поразки в кар'єрі.

Офіційно ж Усик залишається абсолютним чемпіоном — як володар поясу, зокрема, він вказаний і на офіційному сайті IBF. У переліку претендентів одразу за Усиком розташовується непереможений Хргович (17-0, 14 КО).