Лідери збірної України з танців на льоду Голубцова та Бєлобров завершують спільні виступи після 10 сезонів

Марія Голубцова та Кирил Бєлобров. Mindaugas Kulbis/AP Photos

На міжнародному рівні тандем дебютував серед юніорів у 2014 році.

Лідери збірної України з танців на льоду — Марія Голубцова та Кирил Бєлобров — завершують спільні виступи. Про це український фігурист повідомив дописом у соціальних мережах.

У тандемі на міжнародному рівні Голубцова та Бєлобров виступали протягом десяти сезонів. Їхній дебют на юніорській серії Гран-прі відбувся у вересні 2014 року.

У сезоні 2021/22 Голубцова та Бєлобров вперше представляли Україну на дорослому чемпіонаті Європи, а вже наступного року — дебютували на чемпіонаті світу.

"Ми з Машею виступали разом 11 років. У жодному разі це не був простий шлях — за кар'єру було багато злетів та падінь. Величезні перешкоди, які ми завжди знаходили шлях долати", — йдеться у зверненні.

"Не можу перелічити, скільки разів мені здавалося, що все, від цього ми вже не відновимося. Але щоразу нам це вдавалося, як важко не було б".

На дебютному дорослому чемпіонаті світу Голубцова та Бєлобров відібралися до довільного танцю. Повторити досягнення не вдалося вже на ЧС-2024 — вперше за 10 років тандем українських танцюристів на льоду завершив змагання після першого сегмента.

Відтак уперше з 2006 року Україна не мала представників у топ-20 чемпіонату світу з танців на льоду. За два місяці після змагань у Монреалі тандем вирішив завершити співпрацю.

"Хотів би сказати, що досі відчуваю величезну любов до танців на льоду. Відтак я шукатиму [нову] партнерку для виступів", — додав Бєлобров.

Марія Голубцова прокоментувала допис партнера словами: "Це була чудова та важка пригода". Інших заяв щодо зміни партнера фігуристка не робила.

Хто такі Марія Голубцова та Кирил Бєлобров?

  • Чотириразові призери чемпіонатів України з танців на льоду.
  • Учасники двох чемпіонатів світу, трьох чемпіонатів Європи. Найкращий результат на великих міжнародних форумах — 12-те місце Євро-2023.
  • У сезоні 2022/23 — учасники двох етапів Гран-прі з фігурного катання, де двічі фінішували на 10-й позиції.
  • Учасники зимових юнацьких Олімпійських ігор-2016, на яких посіли сьоме місце.
  • На юніорському рівні спільно здобули чотири міжнародні перемоги. На дорослому — мають "бронзу" на Меморіалі Павела Романа 2021 року.