"Знаю, що він тут". Олександр Усик емоційно згадав батька після перемоги над Ф'юрі та здобуття абсолютного чемпіонства

Олександр Усик. AP/Francisco Seco

Тато спортсмена помер у 2012-му — році олімпійського "золота" його сина.

Олександр Усик став першим абсолютним чемпіоном світу з надважкої ваги в історії України. Всі титули в дивізіоні українець об'єднав після перемоги роздільним рішенням суддів над Тайсоном Ф'юрі.

Першими словами Усика в коментарі після бою стала присвята батькові, що привів Олександра у бокс. В інтерв'ю 2018 року чемпіон світу згадував, що саме він надихнув сина займатися боксом:

"Батько казав, що в мене може вийти. Я дивувався: «Тату, я непогано граю у футбол, який бокс? Там б'ють». А він відповідав: «Для того, щоб тебе не били, маєш бити ти»".

Батька Усик згадував напередоді поєдинку з Ф'юрі. В інтерв'ю для TNT Sports Олександр розповів, що тато навідується до нього уві сні — посміхається перед участю сина в боях.

Олександр Усик-старший помер у 2012 році — того ж року його син став третім олімпійським чемпіоном з боксу в історії України. Побачитися після лондонських Ігор їм уже не вдалося.

"Він побачив, що я став олімпійським чемпіоном, але я не встиг приїхати із золотою медаллю, щоб показати йому. Коли я приїхав, він уже лежав у труні. Просто дістав медаль із сумки, потримав його мертвою рукою — і вийшов з кімнати".

"Інколи він приходить за день до поєдинку і посміхається".
Інтерв'ю для TNT Sports

Емоційно згадав батька Усик і на пресконференції після бою з Ф'юрі — у відповідь на запитання журналіста, чи навідувався він до Олександра перед історичним боєм у Саудівській Аравії.

"Ні, [не приходив]. Я сумую за своїм батьком. Я кажу батькові: «Слухай, ти живеш там, а я тут. Будь ласка, не приходь до мене. Я люблю тебе». Мені важко, коли батько нагадує про себе, бо я згадую усе своє життя".

"Я знаю, що він тут. Можливо, десь позаду [зали]".

Сам Усик напередодні вчетверте став батьком. У січні 2024-го в боксера народилася друга донька, Марія — її ім'я боксер помістив на шортах у поєдинку за абсолютного чемпіона 18 травня.

Усик — Ф'юрі: останні новини про чемпіонський бій