Волейбол: Золота Євроліга
Волейбол: Золота Євроліга

"За кілька днів усе не покращиш". Юрій Семенюк прокоментував перший матч збірної України з волейболу за нового тренера

Ексклюзивно
Юрій Семенюк. Getty Images/Adam Nurkiewicz

В оновленому складі підопічні Рауля Лосано зіграли з Німеччиною.

Збірна України з волейболу провела перший контрольний матч під керівництвом тренера Рауля Лосано — поступилася Німеччині з рахунком 1:3.

Напередодні старту Золотої Євроліги "синьо-жовті" не могли розраховувати одразу на вісьмох виконавців, що відмовилися від виступів за збірну цього сезону. Серед лідерів команди, які прибули до національної команди, — блокуючий варшавського "Проєкта" Юрій Семенюк.

У збірній Семенюк співпрацює зі своїм тренером у "Проєкті Варшава", польським асистентом Лосано Пйотром Грабаном. У Варшаві вони разом виграли "бронзу" місцевої Плюс-ліги — першу нагороду блокуючого в іноземних чемпіонатах.

У матчі з німцями в польському Сосновці Семенюк набрав сім очок. Найкращу результативність в оновленому складі "синьо-жовтих" продемонстрували Дмитро Шаповал та Дмитро Янчук — по 13 балів.

За підсумками спарингу Юрій Семенюк в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт поділився першими враженнями від роботи з Лосано і розповів, в якій формі перебуває команда за лічені дні до старту Золотої Євроліги.

  • Як пройшов перший матч зборів у Польщі:
"Потрібно ще трішки потренуватися. Я не дуже давно приїхав до команди, тому гадаю, що наступне тренування, наступний товариський матч [із Польщею] дозволять зігратися, буде ліпша взаємодія. І на матчах Золотої Євроліги покажемо кращий рівень".

"Треба більше один одному допомагати та довіряти. Можемо грати краще, і сподіваюся, що краще проведемо матчі Золотої Євроліги".

  • Про враження від роботи з Раулем Лосано:
"У нього є нові ідеї та методики тренування. Багато ідей, але, як на мене, замало часу для їх втілення. У нас не так багато часу, але сподіваюся, що ми вивчимо щось нове. Візьмемо його ідеї та станемо кращими. Треба працювати, за кілька днів усе не покращиш".

ВК "Джей-Ті Тандерс"

  • Про роботу Грабана асистентом Лосано у збірній:

"Він допомагає як другий тренер. Чи легше, коли він у збірній? Звісно, легше, бо він володіє італійською мовою та може пояснити зрозуміліше, не так, як перекладач. Або донести ідею [від] тренера і яку він сам бачить. Швидше хлопцям пояснити, перекласти на англійську, зі мною може розмовляти польською.

І я це розумію, можу також хлопцям підказати, яку ідею несе тренер. Гадаю, це добре, що він тут, ми швидше вловлюємо комунікацію з тренером, як і що робити. Він допомагає".

Золота Євроліга-2024: розклад чоловічої збірної України

  • 16 травня: Польща — Україна (товариська гра)
  • 18 травня: Україна — Румунія (господар — Азербайджан)
  • 19 травня: Азербайджан — Україна (Азербайджан)
  • 25 травня: Україна — Чехія (Люксембург)
  • 26 травня: Люксембург — Україна (Люксембург)
  • 31 травня: Португалія — Україна (Україна)
  • 2 червня: Україна — Бельгія (Україна)