Еліна Світоліна не реалізувала три матчболи та поступилася другій ракетці світу Сабалєнці на турнірі WTA 1000 у Римі

Еліна Світоліна вчетверте в кар'єрі зіграла проти Сабалєнки. AP

Остання з представниць України залишила турнір.

Перша ракетка України Еліна Світоліна завершила виступи на турнірі WTA 1000 у Римі. У трьох сетах українка зазнала поразки від "нейтральної" тенісистки Аріни Сабалєнки.

Світоліна — єдина представниця України, що пройшла в 1/8 фіналу турніру WTA 1000. Перед цим у третьому колі програли Ангеліна Калініна та Даяна Ястремська, а у другому змагання залишили Марта Костюк та Леся Цуренко.

В 1/8 фіналу суперницею Світоліної стала Аріна Сабалєнка — друга ракетка світу. Тенісистки зустрічалися між собою вчетверте: українка виграла лише один з трьох попередніх матчів — у вересні 2020 року у Страсбурі.

Як минув матч Світоліна — Сабалєнка?

• У першому сеті Світоліній вдалося двічі зробити брейк: спершу за рахунку 1:1, а згодом — за рахунку 3:3, коли Сабалєнка зрівняла його під час гейму на подачі української тенісистки. Переваги в один брейк Еліні зрештою вистачило для того, щоб вийти вперед за партіями.
  • Другий сет закінчився поразкою Світоліної 1:6. При цьому єдиний гейм українка взяла завдяки брейку — всі гейми на своїх подачах програла.
  • Найдраматичнішим виявився вирішальний сет у матчі Світоліна — Сабалєнка. Українка спершу вийшла вперед 2:0, однак згодом програла чотири поспіль гейми.
  • Втім до перемоги першою була ближче саме Світоліна. Українська тенісистка не лише відігралася, але й вийшла вперед (6:5). А в 12-му геймі навіть мала два матчболи, проте все ж не змогла уникнути тай-брейку.
  • На тай-брейку Світоліній теж довелося відіграватися. За рахунку 3:5 українка виграла чотири з п'яти наступних розіграшів, здобула ще один матчбол, але не змогла його реалізувати. Сабалєнка ж після цього взяла ще два наступні очки та вирвала перемогу.
  • Матч Світоліна — Сабалєнка тривав 2:22 години. Українка поступилася як за показником відіграних брейкпойнтів (14% проти 72% у "нейтральної" тенісистки), так і використаних (28% проти 86%).

Відео матчу Світоліна — Сабалєнка

WTA 1000. Рим, 1/8 фіналу

Еліна Світоліна (Україна, 19) — Аріна Сабалєнка (2) 1:2 (6:4, 1:6, 6:7(7))

• Еліна Світоліна двічі вигравала турнір у Римі — у 2017 та 2018 роках.
  • Результат Світоліної на турнірі в Римі у 2024 році — найкращий за три роки. У 2023-му вона програла у першому ж матчі Лесі Цуренко, а у 2022-му не змагалася через вагітність.
  • Світоліна вп'яте у сезоні зіграла матч 1/8 фіналу. Лише одного разу вона долала цю стадію: на початку 2024 року в Окленді, де дійшла до фіналу, але поступилася американці Коко Гофф.
  • Наступний турнір для Світоліної — Ролан Гаррос, де вона заявлена для виступів в основній сітці.