Рафаель Надаль зазнав найбільшої поразки на ґрунтових турнірах ATP за 21 рік: результат

Рафаель Надаль на Italian Open-2024. REUTERS/Guglielmo Mangiapane

10-разовий чемпіон римського "Мастерса" востаннє зіграв на турнірі.

Рафаель Надаль вибув з "Мастерса" в Римі за підсумками матчу другого кола. В 1/32 фіналу іспанець поступився дев'ятій ракетці світу, поляку Хуберту Гуркачу.

Напередодні Надаль відсвяткував ювійлейну, 200-ту перемогу в матчах ґрунтових "Мастерсів". Після програного першого сету Рафа здійснив камбек і здолав бельгійця Зізу Бергса з кваліфікації.

Натомість проти Гуркача іспанець виграв лише чотири гейми. Поляк закрив поєдинок із рахунком 6:1, 6:3 після 1:33 години на корті.

У матчі Надаль жодного разу не мав переваги в рахунку за геймами. Перша партія завершувалася серією з п'яти виграних геймів Гуркача поспіль.

Що означає поразка Надаля?

• Лише втретє Надаль виграв у суперника менше п'яти геймів в історії виступів на ґрунтових турнірах ATP, підрахували в Opta.
  • Востаннє це ставалося з іспанцем ще 2003 року — на "Мастерсі" в німецькому Гамбурзі, коли Рафа програв 2:6, 2:6 аргентинцеві Гастону Гаудіо.
  • Першої такої поразки Надаль зазнав у 2002-му, на домашніх змаганнях на Майорці. Тоді в другому колі іспанський володар вайлдкарду програв 2:6, 2:6 бельгійцеві Олів'є Рохусу.

Найбільші поразки Надаля на ґрунті турнірів ATP: топ-3

• 1. Хуберт Гуркач (Рим, 2024) — 1:6, 3:6
  • 1. Гастон Гаудіо (Гамбург, 2003) — 2:6, 2:6
  • 1. Олів'є Рохус (Майорка, 2002) — 2:6, 2:6

Що відомо?

• У Римі Надаль залишається найтитулованішим гравцем в історії місцевого турніру ATP — виграв 10 трофеїв.
  • "Мастерс" в Італії — останній перед Ролан Гаррос-2024, основна частина якого стартує 20 травня.
  • У сезоні 2024 року Надаль провів 11 матчів на турнірах ATP. Найбільшого успіху за цей період досягнув у Брисбені — дістався чвертьфіналу.