Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу

"Настав час перезавантаження". Доротея Вірер оголосила, що не завершує кар'єру і планує виступити на Олімпіаді-2026

Доротея Вірер. Фото: Matthias Schrader/AP Photos

Раніше біатлоністка припускала можливість завершення у кар'єрі після сезону 2023/24.

Доротея Вірер оголосила, що продовжить кар'єру і виступить на зимовій Олімпіаді-2026 з біатлону. Про це повідомив Міжнародний союз біатлоністів у Instagram.

Дворазова володарка Великого кришталевого глобуса Вірер достроково завершила сезон 2023/24 після масстарту чемпіонату світу в Новому Месті через проблеми зі здоров'ям. Біатлоністка на Кубку світу сезону 2023/24 не завоювала жодної особистої нагороди лише втретє з 2013 року.

В лютому 3-разова бронзова призерка Олімпійських ігор дала ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт, в якому поставила під сумнів свої подальші виступи у біатлоні. Спортсменка зізналась, що мала проблеми зі здоров'ям, які позначились на тренуваннях і, як наслідок, на результатах у сезоні.

Після чемпіонату світу Вірер достроково завершила сезон. Однак закінчувати кар'єру не збирається італійська біатлоністка повідомила, що провела перше тренування на стрільбищі і, відповідно, хоче продовжити виступи у біатлоні.

"Настав час перезавантаження. Сьогодні був перший раз на стрільбищі і це було гарне відчуття. Біатлон досі залишається моєю пристрастю", – написала Вірер у своєму Instagram.

У Міжнародному союзі біатлоністів, посилаючись на Вірер, повідомили, що італійка націлена виступити на Олімпіаді-2026. Таким чином, спортсменка виступатиме щонайменше два наступні роки.

Хто така Доротея Вірер

  • 34-річна італійська біатлоністка.
  • Тричі здобувала бронзові нагороди на Олімпійських іграх. У 2014 та 2018 році завоювала медалі у змішаних естафетах, а у 2022 – у спринті. Олімпіада-2026 стане для Вірер домашньою: змагання відбудуться в Італії у містах Мілан та Кортіно-д'Ампецца.
  • Чотириразова чемпіонка світу з біатлону в чотирьох різних дисциплінах: масстарті (2019 рік), переслідуванні, індивідуальній гонці (обидві — 2020) та жіночій естафеті (2023).
  • Дворазова володарка Великого кришталевого глобуса Кубка світу з біатлону в 2019 та 2020 роках. Вигравала чотири Малі кришталеві глобуси в індивідуальних гонках (2016, 2021), переслідуванні (2019) та масстарті (2020).
  • За кар'єру на Кубку світу здобула 21 золоту медаль, зокрема 16 — в особистих змаганнях. 75 разів виходила на подіумі цього рівня в усіх дисциплінах.