"Не хочеться ризикувати здоров'ям". Михайло Романчук припустив, що не пливтиме на відкритій воді на Олімпіаді-2024

Ексклюзивно
Михайло Романчук дебютував на відкритій воді у 2022 році. Михайло Романчук на відкритій воді. Фото: AP Photos

Як плавець це пояснює.

Михайло Романчук припустив, що не братиме участь на олімпійському турнірі з плавання на відкритій воді, що відбудеться у Парижі. Про це плавець розповів в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт під час чемпіонату України в Києві.

Романчук — 2-разовий призер Олімпіади-2020 з плавання ("срібло" на 1500-метрівці вільним стилем та "бронза" на 800 м). А починаючи з 2022 року, український плавець почав змагатися на відкритій воді. Уже в перший рік виступів він здобув "бронзу" чемпіонату світу на дистанції 5 км, а також змагався на олімпійській дистанції 10 км.

Пряму ліцензію на змагання у відкритій воді – розігрувалися на чемпіонатах світу 2023 та 2024 року – Романчук не здобув, але він може виступити на Олімпіаді-2024. Додаткові місця отримають спортсмени, що здобули квоти на найдовших дистанціях у басейні (800 м та 1500 м).

Відтак, за власним бажанням Михайло Романчук може заявитися на плавання у відкритій воді. Але свою участь він ставить під сумнів. Одна з причин – стан річки Cени, де проходитимуть змагання.

"Відкрита вода буде після басейну, і є можливість заявитися на неї. Але з іншого боку — не хочеться ризикувати станом здоров'я та виступати у тій річці. Подивимося, що моя голова придумає. Ще є можливість заявитися на відкриту воду, але подивимося, як воно буде", — сказав Романчук.

Разом з тим Петро Нагорний, тренер Михайла Романчука, називає відкриту воду – "допоміжним видом спорту" для Михайла. І стверджує, що плавець зосереджений на змаганнях у басейні.

"Основна його професійна діяльність – плавання у басейні. Відкрита вода – допоміжний вид спорту, який допомагає підтримати форму на стаєрській дистанції. Ми сконцентрувалися на основній його діяльності, на басейні", – сказав Нагорний у ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт в Броварах.

Олімпіада-2024 з плавання: що відомо

  • Романчук втретє виступить на Олімпійських іграх у плаванні. Дві нагороди у Токіо — його єдиний медальний виступ на цьому рівні.
  • Крім 800 та 1500 м, Романчук також виборов ліцензію на дистанції 400 метрів вільним стилем, де на дорослому рівні здобув лише одну нагороду — "золото" чемпіонату Європи-2018.
  • На міжнародних турнірах Романчук п'ять разів пропливав олімпійську дистанцію 10 км. Його найкращий результат — шосте місце на чемпіонаті світу-2022.
  • Україна не здобула жодної медалі за всю історію у плаванні на відкритій воді. Найкращий результат продемонстрував Ігор Червинський — 12-те місце на Іграх у 2008 році.