Хокей: чемпіонат світу

"Буде непростий шлях для нас закріпитися". Захисник Толстушко розповів про підвищення України у класі ЧС з хокею

Ексклюзивно
Всесволод Толстушко грав за збірну України з хокею у дивізіоні ІА у 2017 році. Федерація хокею України

Україна наступний сезон проведе у дивізіоні ІА.

Збірна України з хокею здобула перемогу на чемпіонаті світу-2024 у дивізіоні ІВ. Українці виграли всі п'ять матчів на турнірі, зокрема й вирішальний проти Литви (4:1).

Перемога у дивізіоні ІВ дозволила Україні не лише виграти ЧС-2024, але й підвищитися у класі. У 2025 році українські хокеїсти гратимуть у дивізіоні ІА чемпіонату світу, другому за рангом.

Востаннє Україна грала у дивізіоні ІА чемпіонату світу у 2017 році. Тоді за підсумками п'яти матчів українці посіли останнє місце, вилетіли у дивізіон ІВ, де виступали впродовж наступних чотирьохДва розіграші ЧС з хокею (у 2020 та 2021 роках) були скасовані через пандемію коронавірусу років.

Один з хокеїстів збірної України, що виступали в її складі у 2017 році в дивізіоні ІА, захисник Всеволод Толстушко, дав ексклюзивний коментар для Суспільне Спорт у Вільнюсі, в якому оцінив підвищення команди у класі. За його словами, тепер головним завданням збірної буде втриматися у дивізіоні.

"Повернення до дивізіону ІА? Ми виконали гарну роботу, і буде непростий шлях для нас закріпитися та пробиватися в еліту. Але, гадаю, ми впораємося. Будемо робити для цього все".

Вирішальну ж гру проти Литви Толстушко оцінив позитивно. І наголосив: команда намагалася стримати емоції у відповідь на спроби литовських хокеїстів спровокувати їх на вилучення.

"Гра проти Литви? Ми виконали гарно свою роботу, грали по завданню. Всі хлопці грали на 100-120%, і це переросло у результат, який бачимо.

Агресивна гра від Литви у другому періоді? Їм треба було ламати гру якось. Вони хотіли вплинути якось на результат, можливо, не хокеєм, а сутичками. На провокації не велися, але й себе в образу не давали".

У серпні збірна України також виступить в олімпійській кваліфікації, де спробує відібратися на Ігри-2026. За словами Толстушка, питання підготовки до цього турніру піднімуть пізніше.

"Будемо працювати. Відсвяткуємо перемогу, завтра вже це буде історія, яку ми теж відсвяткуємо. Будуть якісь збори, підготовка. Турнір серйозний, задачі високі стоять. Будемо їх виконувати".

Що відомо

  • 30-річний Толстушко взяв участь в усіх п'яти матчах України на чемпіонаті світу-2024, в яких відзначився одним асистом.
  • Україна впродовж турніру провела три "сухих" матчі й загалом закінчила його з двома пропущеними шайбами.
  • Найціннішим гравцем турніру був визнаний захисник Ігор Мережко. Він же отримав звання найкращого захисника чемпіонату світу-2024.