Чемпіонат Європи з футболу 2024 року
Чемпіонат Європи з футболу 2024 року

УЄФА офіційно розширила заявку збірних на Євро-2024 до 26 футболістів

Офiцiйно
Збірна України з футболу. Getty Images/Mateusz Slodkowski

Але заявити на матч можна не всіх.

УЄФА ухвалила рішення щодо змін у заявці на чемпіонаті Європи-2024. Європейська організація розширила заявку збірних з 23 до 26 футболістів.

Попри розширення заявки, на матчі чемпіонату Європи збірні, як і раніше, можуть заявити лише 23 гравців. Таким чином, перед кожним поєдинком троє футболістів перебуватимуть поза заявкою.

Щодо дедлайну на подачу заявки на Євро-2024, то кожна збірна повинна відправити УЄФА свій список на турнір до 7 червня. Командам дозволено мати у заявці від 23 до 26 футболістів.

Що відомо про рішення розширити заявку на Євро-2024?

  • Євро-2024 стане другим турніром, на якому команди матимуть заявку з 26 футболістів. Уперше це рішення ухвалили перед чемпіонатом Європи-2020. Тоді в УЄФА врахували можливі позитивні тести на COVID-19 у складі команд і вирішили розширити заявку з метою уникнення проблем із кількістю футболістів на гру за умов захворювання.
  • Попередньо на чемпіонаті Європи-2024 УЄФА планував повернутися до варіанту із заявкою у 23 футболісти. Однак деякі тренери розкритикували це рішення, зокрема, наставник збірної Англії Гарет Саутгейт вказав на проблему з травмами.
  • На попередньому Євро-2020 не всі збірні використали повну квоту у 26 футболістів в заявці. Іспанія, зокрема, заявила на турнір 24 гравці.

Чемпіонат Європи-2024 відбудеться з 14 червня до 14 липня у Німеччині. Серед учасників континентальної першості й збірна України, яка подолала два раунди плей-оф.

Що відомо

  • Україна за підсумками жеребкування Євро-2024 потрапила до групи E та гратиме зі збірними Бельгії, Словаччини та Румунії.
  • Перший матч на чемпіонаті команда Реброва проведе 17 червня, коли в Мюнхені гратиме з Румунією.
  • Вдруге в історії "синьо-жовті" пройшли відбірковий плей-оф великих міжнародних форумів — після кваліфікації Євро-2016.