Ілля Ковтун вперше здобув "золото" на Євро зі спортивної гімнастики у вправах на перекладині

Ілля Ковтун вдруге поспіль здобув медаль у вправах на перекладині на чемпіонаті Європи. DOBRO World Cup Osijek

Четверта медаль України на чемпіонаті Європи-2024.

Україна здобула четверту медаль на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики у вправах на перекладині. Ілля Ковтун здобув друге "золото" – у вправах на перекладині.

Передостанній день фіналів на чемпіонаті Європи виявився для українців результативним. Ілля Ковтун захистив звання чемпіона Європи зі спортивної гімнастики у вправах на паралельних брусах. Також медаль для України приніс Назар Чепурний в опорному стрибку – випередив Ігоря Радівілова та став бронзовим призером.

У фіналі вправ на перекладині Україна була представлена одним спортсменом. Ковтун показав найкращий результат у кваліфікації чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики. У відборі він отримав 14.600 бала за виконання вправи, встановивши особистий рекорд у кар'єрі. При цьому українець лише на 0.067 бала випередив найближчого переслідувача, литовця Роберта Творогала.

Як минув фінал вправ на перекладині за участі Іллі Ковтуна?

 • Ілля Ковтун розпочав змагання четвертим і перевершив усіх своїх суперників. Українській гімнаст виконав вправу зі складністю 5.9 та отримав за неї 14.600 бали.
 • У підсумку результат українця став найкращим серед усіх учасників фіналу. Найближчого переслідувача литовця Роберта Творогала Ковтун обійшов на 0.034 бала.
 • Українець у фіналі повторив свій особистий рекорд у кар'єрі за балами. Перед Євро-2024 його найкращим результатом були 14.233 бала на Кубку світового виклику у Каїрі у 2021 році.

Перекладина. Фінал (чоловіки)

 1. Ілля Ковтун (Україна) — 14.600 бали
 2. Роберт Творогал (Литва) — 14.566
 3. Маріус Георгіу (Кіпр) — 14.366

Що означає результат Іллі Ковтуна?

 • Друга поспіль нагорода Ковтуна на чемпіонатах Європи у вправах на перекладині. Перед цим на Євро-2023 він став бронзовим призером.
 • Сьома медаль у кар'єрі Іллі Ковтуна на чемпіонатах Європи зі спортивної гімнастики. Також у його доробку два "золота" та "срібло" у вправах на паралельних брусах (2022-2024 роки) і дві "бронзи" в особистому багатоборстві (2021 та 2023 роки).
 • Україна другий рік поспіль здобуває медалі у вправах на перекладині на чемпіонаті Європи. Перед цим українські гімнасти востаннє здобували нагороду у 2009 році, її автором був Микола Куксенков ("бронза").
 • Друге "золото" в історії України у вправах на перекладині на чемпіонатах Європи. Перед цим це вдавалося лише Олександрові Берешу у 2000 році.
 • Україна другий рік поспіль здобуває чотири медалі на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики.
 • В України вперше з 2020 року два "золота" за один чемпіонат Європи. Тоді українці стали чемпіонами у командному багатоборстві, а Ігор Радівілов ще й здобув нагороду в опорному стрибку.