"Інакше втратимо пояс". Олександр Усик має альтернативного суперника на випадок скасування бою з Тайсоном Ф'юрі

Тайсон Ф'юрі та Олександр Усик. Getty Images

Поєдинок за абсолютного чемпіона має відбутися 18 травня.

Олександр Усик має альтернативний план на випадок скасування його чемпіонського поєдинку з Тайсоном Ф'юрі в надважкій вазі. Про це виданню Boxing Scene розповів промоутер українського боксера Олександр Красюк.

Поєдинок Усик — Ф'юрі намагалися організувати ще в першій половині минулого року, перш між сторони згорнули переговори. До ідеї чемпіонського бою повернулися вже пізніше у 2023-му, запланувавши його на грудень.

Після важкої перемоги Ф'юрі над Франсісом Нганну його зустріч з Усиком було відкладено до лютого, а тоді — перенесено на 18 травня через ушкодження, якого британець зазнав у спарингу.

"В Усика насправді був потрійний тренувальний табір для цього поєдинку, — розповів Красюк. — Він розпочав у вересні перед боєм, що мав відбутися в грудні. Ми прибули на бій з Нганну, аби вийти в ринг і анонсувати поєдинок за абсолютного чемпіона. Але його команда сказала, що він не в найкращій формі, тож Усик дав йому певний час підготуватися в Саудівській Аравії".

"Тоді ми мали битися 17 лютого, потім — перенесли на травень. Ф'юрі вже чотири рази відмовлявся від поєдинку. Нагадаю, ми мали боксувати ще у квітні [2023 року] — тоді він теж усунувся. Саме тому ми билися з Даніелем Дюбуа. Це буде четвертий табір, який ми проводимо перед боєм проти Ф'юрі".

Аби уникнути повторного скасування, організатори призначили боксерам потенційні штрафи: якщо один з боксерів не зможе побитися 18 травня, то муситиме заплатити 10 мільйонів доларів компенсації.

"Будемо сподіватися, що цього разу він носитиме шолом, — додав Красюк, апелюючи до розсічення, якого Ф'юрі зазнав минулої зими. — Ушкодження було справжнім, а от відео — я йому не довіряю. Думаю, Ф'юрі не надягав шолом і отримав розсічення, але це моя думка. Доказів у мене немає".

Відбудеться бій чи ні, представники Усика вже підготували альтернативний план для українського чемпіона. За словами Красюка, в разі скасування зустрічі з Ф'юрі суперником Олександра стане непереможений хорватський претендент Філіп Хргович.

1 червня Хргович битиметься з колишнім суперником Усика Даніелем Дюбуа. Проте в разі відмови Ф'юрі йому доведеться відмовитися від планів та вийти на чемпіонський поєдинок з українцем.

"Інакше ми втратимо пояс IBF, — пояснює Красюк логіку потенційного бою з Філіпом. — Це було однією з наших умов. Цей поєдинок [із Ф'юрі] — про абсолютне чемпіонство, про спадщину та тріумф, а не про гроші".

Хргович залишається непереможеним у 17 поєдинках після старту професійної кар'єри восени 2017 року. Із 2019 року лише одного разу його бій протривав усі 10-12 раундів — сім інших поєдинків він виграв достроково.

Останній бій хорвата — з австралійцем Марком Де Морі в грудні 2023 року — було завершено нокаутом уже в першому раунді. У рейтингу Міжнародної федерації боксу (IBF) він залишається головним претендентом на бій з регулярним чемпіоном організації Усиком.