Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

Перша поразка "Барселони" у сезоні та камбек "Ліона" за шість хвилин. Як пройшли стартові півфінальні матчі жіночої ЛЧ

Матч "Барселона" - "Челсі" у жіночій Лізі чемпіонів. AP/Jose Breton

Мінімальні перемоги "Челсі" та "Ліона".

У жіночій Лізі чемпіонів 2023/24 з футболу наближається до розв'язки стадія плей-оф. У суботу, 20 квітня, відбулися перші півфінальні матчі.

За підсумками чвертьфіналів до наступного раунду ЛЧ пробились "Барселона", "Челсі", "Ліон" та ПСЖ. Каталонський клуб, що є чинним чемпіоном турніру, отримав у суперники представниць Англії, друга півфінальна пара стала повністю французькою.

Як пройшли перші півфінальні матчі ЛЧ?

• "Челсі" у виїзному поєдинку здобув мінімальну перемогу над "Барселоною" — 1:0. Єдиний гол наприкінці першого тайму забила Ерін Катберт.
  • Каталонки вперше за понад вісім років не забили у домашньому матчі Ліги чемпіонів. Це перша поразка "Барселони" у нинішньому сезоні в усіх турнірах.

• Другий півфінальний матч пройшов у більш драматичному стилі. ПСЖ у гостьовому поєдинку повів 2:0 завдяки дублю Марі-Антуанетти Катото, яка забила перед перервою та одразу після початку другого тайму.
  • Утім, "Ліон" зумів переламати хід гри наприкінці зустрічі. На 80-й хвилині Кадідіату Діані відіграла один м'яч, на 85-й Мельші Дюморне зрівняла рахунок, а на 86-й Амель Мажрі принесла господаркам перемогу — камбек за 6 хвилин!

• "Ліон" вперше в історії виграв матч ЛЧ, в якому поступався в рахунку у два м'ячі. Французька команда вигравала турнір вісім разів — це рекорд.

Матч-відповідь між "Челсі" та "Барселоною" відбудеться 27 квітня, ПСЖ та "Ліон" проведуть другий поєдинок 28 квітня.

Ліга чемпіонів 2023/24: що відомо

• Фінал цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів відбудеться 25 травня на стадіоні "Сан-Мамес" в іспанському Більбао.
  • Вдруге титул чинної чемпіонки турніру захищає "Барселона", яка у фіналі 2023 року здолала "Вольфсбург" з рахунком 3:2.
  • Україну на відбірковій стадії Ліги чемпіонів представляли дві найкращі команди національної першості — "Ворскла" і "Кривбас", що вилетіли в другому та першому етапах кваліфікації відповідно.