"Намагаюся надолужити". Марта Костюк показує унікальну для себе серію проти тенісисток з топ-10 рейтингу

Марта Костюк після перемоги у півфіналу Штутгарті над суперницею з топ-10 рейтингу. Getty Images

Кілька найбільших перемог у кар'єрі поспіль для українки.

П'ять чвертьфіналів у семи перших турнірах сезону – це результати 21-річної українки Марти Костюк на старті 2024 року. За ці сім турнірів Марта провела 26 матчів – виграла 20 та шість разів програвала.

Свою ювілейну 20-ту перемогу українка здобула на турнірі у Штутгарті, коли у півфіналі обіграла восьму ракетку світу Маркету Вондроушову. І тим самим гарантувала собі другий у сезоні вихід до фіналу турніру WTA.

З двадцяти перемог на старті сезону одразу чотири Костюк здобула над тенісистками з топ-10 світового рейтингу. Три з цих чотирьох виграшів – у Штутгарті, де Марта почергово обіграла сьому, третю та восьму ракетку світу.

Уперше в кар'єрі Костюк змогла виграти два та більше поспіль поєдинки проти суперниць з топ-10 світового рейтингу.

"Я почала свою кар'єру 0-13 [у матчах] проти тенісисток з топ-10. Тож тепер намагаюся надолужити", – віджартувалася Марта у інтерв'ю після перемоги над Вондроушовою.

Перша перемога в кар'єрі над суперницею з топ-10 відбулася для Костюк менше року тому: у дебютному раунді Вімблдону вона обіграла Марію Саккарі, на той момент восьму ракетку світу. З того часу – уже сім перемог.

Статистика Марти Костюк проти суперниць з топ-10 рейтингу

  • 0-13 – перші матчі
  • 7-4 – останній рік

Найбільш рейтингова, станом на зараз, перемога в кар'єрі Марти – проти третьої ракетки світу (Коко Гофф в 1/4 фіналу Штутгарту).