Восьмий світовий рекорд. Швед Дюплантіс оновив свій власний рекорд у першому старті сезону

Арман Дюплантіс. Арман Дюплантіс на ЧС-2023. Фото: AP Photos

Взяв рекордну висоту з першої спроби.

24-річний шведський легкоатлет Арман Дюплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках у висоту. Сталося це на першому етапі Діамантової ліги у сезоні, в китайському Сямені.

Дюплантіс підкорив планку на висоту 6.24 м, що на один сантиметр краще за попередній світовий рекорд (встановлений у вересні 2023 року в американському Юджині). Для Дюплантіса – це восьмий рекорд у кар'єрі та перший у 2024 році.

До того Арман провів чотири старти у "зимовому сезоні" і виграв кожен старт у приміщенні, зокрема став чемпіоном світу, а його найкращим результатом у цьому році був стрибок на 6.05 м.

Як Дюплантіс встановив рекорд світовий рекорд

  • Дюплантіс відкрив змагання у Сямені з висоти 5.62 м – успішно взяв з першої спроби. Тоді з першого стрибка підкорив 5.82 м, а потім – 6.00 м. Цей третій стрибок гарантував йому перемогу на етапі Діамантової ліги.
  • Уже в статусі переможця Арман Дюплантіс одразу переніс планку на 6.24 м – висоту нового світового рекорду. І з першої спроби підкорив її.

  • Дюплантіс в Сямені виконав чотири стрибки – третій приніс йому перемог, а четвертий став новим світовим рекордом.

Діамантова ліга: стрибки з жердиною, етап у Сямені

  1. Арман Дюплантіс (Швеція) – 6.24 м
  2. Сем Кендріс (США) – 5.82 м
  3. Хуан Бокай (Китай) – 5.72 м

Який це уже світовий рекорд для Дюплантіса

  • Уперше Дюплантіс встановив світовий рекорд у лютому 2020 року, коли підкорив висоту 6.17 м. З того часу Арман щоразу покращує свій результат на один сантиметр і уже дійшов до висоти 6.24 м.
  • Світові рекорди Дюплантіса за роками: 2020 – 2, 2022 – 3, 20223 – 2, 2024 – 1.
  • Тепер Дюплантісу належать дев'ять з десяти найкращих стрибків з жердиною в історії.