"Не може бути везінням". "Баєр" побив рекорд футбольних топчемпіонатів за найдовшою серією без поразок

"Леверкузен" у другому сезоні поспіль дістався півфіналу Ліги Європи. AP/Kin Cheung

В усіх турнірах Леверкузен не програє в 44 матчах поспіль.

Німецький "Баєр" вдруге поспіль вийшов до півфіналу Ліги Європи. В 1/4 фіналу команда Хабі Алонсо пройшла англійський "Вест Гем" — 3:1 за сумою двох матчів.

Гра-відповідь у Лондоні завершилася з рахунком 1:1. Господарі втримували мінімальну перевагу в рахунку до 89-ї хвилини, коли захисник Джеремі Фрімпонг відновив паритет для "Баєра".

Підопічні Алонсо, які у квітні здобули історичний титул Бундесліги, залишаються непереможеними від початку сезону. З травня минулого року жодній команді не вдається переграти "Баєр" у чемпіонаті, Кубку Німеччини та Лізі Європи.

Що означає нічия "Баєра" проти "Вест Гема"

• "Баєр" не програє у 44 офіційних матчах поспіль. Із травня минулого року Леверкузен лише шість разів зіграв унічию, в інших 38 поєдинках — перемагав.
  • 44 матчі без поразок — новий рекорд клубів з топ-5Ліги Англії. Німеччини, Іспанії, Італії та Франції. європейських чемпіонатів в історії.
  • Попередній рекорд — серію з 43 матчів — втримував італійський "Ювентус". Туринці не програвали протягом одного року — між травнем 2011-го і травнем 2012-го.

Команда Алонсо кілька разів упродовж сезону опинялася за крок від першої поразки — але "Баєр" незмінно знаходив шляхи, аби відігратися.

Так, лише в попередньому раунді Ліги Європи Леверкузен вирвав перемогу над "Карабахом" у матчі-відповіді в компенсований час, забивши на 90+3 та 90+6 хвилинах. Наприкінці березня "Баєр" переміг "Гоффенгайм" у матчі, в якому поступався до 88-ї хвилини.

"Якби це сталося одного разу, можна було б пояснити вдачею. Але це стається так часто — це не може бути везінням. Це [відбувається], бо ми заслуговуємо забити. Продовжуємо боротися та маємо чітке розуміння, як нам потрібно грати", — пояснив вольові успіхи підопічних Алонсо.

Вигравши чемпіонський титул у Бундеслізі, Леверкузен до кінця сезону може здобути ще два трофеї — Кубок Німеччини, де команді залишається виграти фінал проти "Кайзерслаутерна", та Лігу Європи.

На шляху до першого євротрофею з 1988 року "Баєр" має взяти реванш у "Роми". Минулого сезону підопічні Алонсо вибули від італійців саме у півфіналі — 0:1 за сумою двох ігор.

"Ми хочемо дійти якомога далі. Найважливіше — ми досягаємо своїх цілей. Перед нами стоять великі виклики: Бундеслігу, може, і виграли, але її не завершено".

"У Лізі Європи в нас велика мотивація: минулого року ми грали проти «Роми» — тоді вони вийшли до фіналу. Історія повторюється — буде цікаво".

• "Баєр" вперше став чемпіоном Німеччини та перервав найдовшу "золоту" серію "Баварії" в історії Бундесліги — 11 титулів поспіль.
  • Алонсо проводить свій перший повний сезон у "Баєрі" після призначення у жовтні 2022-го. Іспанець вже підтвердив, що залишиться в Леверкузені й на наступний змагальний рік.
  • Інший півфінал Ліги Європи розіграють французький "Марсель" та італійська "Аталанта". Перші матчі відбудуться 2 травня, другі — 9-го.